Wernisaż wystawy "Inspiracje architekturą" 8 lipca 2016

Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Wernisaż wystawy: 8 lipca 2016 r., godz. 12.00

Czas trwania wystawy: 8 lipca - 3 sierpnia 2016

Kuratorzy wydziałowi: Marcin Surzycki (Grafika), Michał Sroka (Malarstwo), Jacek Kucaba (Rzeźba), Łukasz Sarnat (Architektura Wnętrz), Paweł Orłowski (Formy Przemysłowe), Łukasz Konieczko (Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki), Grzegorz Biliński (Intermedia).

Koordynacja projektu: Karolina Woźniak, (Galeria ASP w Krakowie)

Aranżacja wystawy: Adam Brincken

Miejsce: Gmach Główny ASP w Krakowie, Plac Matejki 13 (Galeria Promocyjna, Galeria Wydziału Malarstwa, Galeria Wydziału Rzeźby)

Wystawa towarzyszy XI Międzynarodowemu Kongresowi z cyklu CTV Ciudad y Territorio Virtual (Virtual Cities and Territories), pod hasłem "Back to the Sense of the City" (Powrót do sensu miasta), którego organizatorem jest Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej i Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wystawa jest także wydarzeniem towarzyszącym XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Kraków 2016.

Artyści biorący udział w wystawie: Bogusław Bachorczyk, Karol Badyna, Zbigniew Bajek, Grzegorz Bienias, Sławomir Biernat, Alicja Duzel-Bilińska, Grzegorz Biliński, Piotr Bożyk, Gabriela Buzek ,Jacek Cupryś ,Tomasz Daniec ,Czesław Dźwigaj, Andrzej Getter, Arti Grabowski, Wojciech Stanisław Janiszewski, Ewa Janus, Jacek Jędo, Magdalena Jurkowska, Jacek Cupryś, Wojciech Kapela, Krzysztof Kiwerski, Łukasz Konieczko, Wojciech Kopeć, Piotr Korzeniowski, Dawid Kozłowski, Jacek Kucaba, Roman Kurzawski, Ewa Kutermak-Madej, Kamil Kuzko, Edyta Mąsior, Michał Misiak, Józef Murzyn, Krzysztof Nitsch, Marcin Nosko, Kinga Nowak, Patrycja Ochman, Krystyna Orzech, Elżbieta Pakuła-Kwak, Jan Pamuła, Marcin Pazera, Aleksander Pieniek (ALEXZANDER), Miłosz Pobiedziński, Lech Polcyn, Rafał Pytel, Bogusz Salwiński, Mirosław Sikorski, Katarzyna Stryszowska-Winiarz, Marcin Surzycki, Stanisław Tabisz, Tadeusz Gustaw Wiktor, Artur Tajber, Jan Tutaj, Monika Wanyura-Kurosad, Tomasz Wesołowski, Tomasz Westrych, Bartłomiej Węgrzyn, Tomasz Winiarski, Grzegorz Wnęk, Adam Wsiołkowski, Rafał Ziembiński, Andrzej Ziębliński oraz Andrzej Zwolak.