Wernisaż wystawy prac studentów I roku st. doktoranckich "na początku było #słowo" 2 czerwca 17:00
28.05.2015

Jego Magnificencja Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Stanisław Tabisz oraz Dyrektor Galerii Bronowice Aleksandra Rzońca mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy prac studentów I roku studiów doktoranckich 2014/2015 Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie,

"na początku było #słowo"

który odbędzie się 2 czerwca 2015 r., o godz. 17.30 w Galerii Akademia w Bronowicach, na I piętrze Galerii Bronowice, ul. Stawowa 1.

Wystawa przedstawia osiemnaście autorskich prac prezentujących różne postawy artystyczne będące próbą zmierzenia się z potencjałem "Słowa.

We wstępie do katalogu wystawy napisał kurator artystyczny galerii dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP: "...Słowo jako tworzywo i inspiracja, znaczenie i tajemnica, wartość i ekspresja. Tak właśnie traktują słowo studenci I roku studiów doktoranckich na krakowskiej ASP, obierając je jako motyw przewodni swojej wystawy w galerii „Akademia w Bronowicach...”

Zachęcamy wszystkich aby stanęli sam na sam z dziełem jako artystyczną wypowiedzią, wydobyli zestaw słów-pojęć, które sugeruje każdy z autorów.