Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Marchlaka "Vanilla Dream"

Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Marchlaka "Vanilla Dream"

FRESZ Gallery ma zaszczyt zaprosić na wystawę malarstwa Krzysztofa Marchlaka pt. "Vanilla Dream"

WERNISAŻ ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 17 LISTOPADA O GODZ. 17.00

czas trwania wystawy: 17 - 30 listopada 2018
wt. - śr. w godz. 15:00 - 19:00, czw .- pt. w godz. 12:00 - 16:00

ZAPRASZAMY!

www.freszgallery.pl
kontakt@freszgallery.pl

„Vanilla Dream” / Krzysztof Marchlak
W snach oglądamy świat, którego się nie spodziewamy. Oddziaływanie przyczynowo - skutkowe jest zawieszone lub spotęgowane a świat rzeczywisty widziany w fazie aktywności zakrzywia się i przenika z abstrakcją. We śnie wszystko wydaje się realne i prawdziwe, rzeczy namacalne, emocje głębokie. Po przebudzaniu, jeśli sen pozostaje w pamięci, w historiach w których braliśmy przed chwilą udział doszukujemy się znaczenia, przepowiedni, przestrogi, obietnicy.
Śnienie o wanilii, a w szczególności jej zapachu może zapowiadać romans lub przelotną znajomość, natomiast zapach – przyjemne chwile. Ten popularny dodatek deserów może oznaczać również rutynę i brak oryginalności. Sen kulinarny, w którym do ciasta dodawana jest wanilia według sennika oznacza: brak swobody i radości z życia.
Powiązania snu z przyjemnością i sferą intymną przychodzi naturalnie. Słodkie i lepkie kremy, topiące się pod wpływem temperatury lody, zamieniające się w ociekającą gęstą substancję, pobudzają zmysły i dostarczają przyjemności.
Mój Waniliowy Sen jest nieco inny. Nie ma w nim ludzi, tylko pejzaże. Cykl życia i zaludniania świata rozpoczyna się na nowo. Lepkość, organiczność, rozlewność świata wytwarza nowe formy. Świat nie umarł, lecz rodzi się na nowo. Przyjaźnie będą tworzone od początku, przyjemność i sensualność stanowią podstawę nowego życia a rutyna odeszła wraz ze starym światem.

Krzysztof Marchlak (ur. 1987)

Malarz, fotograf, twórca instalacji artystycznych, mieszkający w Krakowie i Mediolanie. Tytuł doktora sztuki uzyskał na krakowskiej ASP w 2018 roku. Uprzednio ukończył studia drugiego stopnia Wydziale Malarstwa tejże uczelni (2012r.). Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad 40 pokazów zbiorowych w Polsce i za granicą.