Wernisaż międzynarodowej wystawy CUBE 4 sierpnia 2016
28.07.2016

Wernisaż międzynarodowej wystawy CUBE 4 sierpnia 2016

CUBE to Polsko - Niemieckie Biennale Sztuki Współczesnej, w którym biorą udział artyści, pedagodzy, studenci, doktoranci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz innych uczelni w Polsce, wspólnie z zaproszonymi artystami z Niemiec.

Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Transporter Kultury a partnerami Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydział Malarstwa ASP w Krakowie oraz partnerskie niemieckie stowarzyszenie KulturTransporter. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Otwarcie wystawy nastąpi we czwartek, 4 sierpnia 2016 r., o godz. 17.00 (korytarz w budynku głównym ASP w Krakowie, pl. Matejki 13), zaś druga część zostanie otwarta o godz.19.00 (w budynku ASP w Krakowie, ul. Syrokomli 21 - dawna Szkoła Przemysłowa Żeńska). W drugiej części, otwarciu będą towarzyszyć Performance niemieckiego artysty Klaus’a Richter’a, instalacja / performance Prince Negatif z Polski oraz performance muzyczny SARDH - grupy artystów z Niemiec.

Wydarzenie na Facebooku