"Zadyma - Behind the Smoke" 15.01.2016
12.01.2016

"Zadyma - Behind the Smoke" 15.01.2016

Wystawa interdyscyplinarna i międzynarodowa "Zadyma - Behind the Smoke" odbędzie się w jednym z budynków krakowskiej Starej Fabryki Tytoniu przy ulicy Dolnych Młynów 10 w dniach 15, 16 i 17 stycznia.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15.01.2016r o godz. 18.00

Wystawa jest organizowana pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Wystawa „Zadyma – Behind the Smoke” to projekt zainicjowany przez czterosobową grupę studentów różnych wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wystawa mieć będzie charakter site-specific.  Jej celem jest prezentacja różnych punktów widzenia, wrażliwości, form oraz działań artystycznych w tym: performatywnych, interdyscyplinarnych, malarskich, rysunkowych, dźwiękowych, graficznych, cyfrowych.

Open call skierowany był do studentów z wielu wydziałów, zajmujących się różnymi formami sztuki, a także studentów z wymiany studenckiej - z programu Erasmus +  by zachęcić ich do aktywnej integracji. Udało się zdobyć duże zainteresowanie wśród młodych twórców. Spośród nadesłanych aplikacji wybrano prace 22 artystów m.in. z Polski, Austrii, Niemiec i Estonii.

Powstałe prace site-specific będą nawiązwać do industrialnej przestrzeni budynku Starej Fabryki Tytoniu, a także odnosić się do hasła przewodniego wystawy „Zadyma – Behind the Smoke”.

Wydarzenie na Facebooku