Orbitowanie - wystawa kolaży Kai Sawickiej 15.09.16
15.09.2016

Orbitowanie - wystawa kolaży Kai Sawickiej 15.09.16

Wystawa prac Kai Sawickiej, absolwentki Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie.
Wernisaż: 15 września (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury "Ruczaj"

Orbitowanie
1. astr. poruszanie się astronauty poza statkiem kosmicznym, lecz w jego pobliżu
2. ruch po orbicie wykonywany w kosmosie przez jakieś ciało lub pojazd
(Słownik Wyrazów Obcych, red. prof. Irena Kamińska-Szmaj, Wrocław 2002)

Dawniej ludzie dażyli niebo boską czcią, podziwiali je i bali się go jednocześnie.
Dzisiaj w ciągłym biegu, w blasku sztucznych świateł miast zapominamy o tym, że jesteśmy jedynie cząstką kosmosu.
Ruch po orbicie jest dla mnie metaforą cykliczności: pór roku, życia i umierania, dnia i nocy. W orbitowaniu odnajduję analogię do relacji międzyludzkich, ich wzajemnych zależności.

Poprzez moje prace chciałabym zaprosić wszystkich na pozaziemską podróż, by:
móc dosięgnąć gwiazd,
kroczyć po innej planecie,
marzyć,
śnić,
kontemplować.

Kaja Sawicka

Kaja Sawicka - w 2011 roku ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, otrzymując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Murzyna. Przez cały okres studiów była związana z Pracownią Rzeźby w Ceramice, w roku 2012 odbyła staż asystencki w powyższej pracowni. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Realizuje liczne warsztaty ceramiki dla dzieci i młodzieży. Na co dzień pracuje w Centrum Kultury "Ruczaj" jako grafik i instruktor warsztatów ceramiki.

Prace prezentowane na wystawie powstały w 2016 roku. Wykonane są w technice kolażu.

Wstęp wolny!

Wystawę można oglądać do 11 października od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-15:00 lub po uzgodnieniu innego terminu.