Ola Dyras -" Cracow drone"- wernisaż wystawy malarstwa 24.04.16
18.04.2016

Ola Dyras -" Cracow drone"- wernisaż wystawy malarstwa 24.04.16

W ramach tegorocznej edycji Cracow Gallery Weekend zapraszamy na wystawę malarstwa Oli Dyras.

Wernisaż wystawy zatytułowanej "Cracow drone" odbędzie się 24. kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Onamato, przy ul. Brackiej 7/4.

Wystawa poświęcona jest widokom Krakowa z nietypowej perspektywy - z lotu ptaka. To kontynuacja cyklu obrazów Oli Dyras, malowanych z dachów miasta. Obecnie dzięki użyciu drona, zobaczymy nową odsłonę jej twórczości. Cytując prof. Stanisława Tabisza: ”Kraków w malarskiej interpretacji Oli Dyras nie jest ani śliczny, ani urokliwy, czy też miły dla oka, ani też zwabiający tanim blichtrem. Ten Kraków jest nastrojowy, odrobinę zanurzony w ciemnych zieleniach i brązach, uchwycony jakby w porze delikatnego zmierzchu (...)”.

Ola Dyras

Urodzona w 1983 roku w Krakowie. W latach 2002 do 2009 studiowała na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2009 roku uzyskała dyplom z wklęsłodruku w pracowni prof. Henryka Ożóga. Otrzymała tytuł Primus Inter Pares Student Roku 2008. W latach 2007 do 2009 równolegle studiowała Ratownictwo Medyczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonuje się grafiką warsztatową, malarstwem i rysunkiem.

Wystawa będzie czynna do 30. kwietnia.