Finisaż wystawy „OFFbeat” 9.12.2017

Finisaż wystawy „OFFbeat” 9.12.2017

W dniach od 20 listopada do 12 grudnia 2017 roku (finisaż 9 grudnia o godzinie 15:00) w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana jest wystawa prac studentów Wydziałów Rzeźby oraz Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz studentów Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Wystawa "Off-Beat" prezentuje rysunki oraz grafiki młodych artystów z trzech uczelni artystycznych. To ekspozycja - poza rytmem, niecodzienna - o charakterze przeglądu osobowości. Różnorodność, sposoby prezentacji indywidualnego świata oraz wrażliwość artystyczna, stały się głównym bodźcem do zainicjowania oraz zrealizowania tej ekspozycji. Na wystawie można zapoznać się z szerokim zakresem rysunkowego warsztatu - w niestandardowym tego słowa znaczeniu.

Stworzony dzięki tej ekspozycji dialog pomiędzy uczelniami stał się wartością, dającą szerszy pogląd na to, co w pracowniach rysunku się dzieje, co jest aktualne. Uczestnicy wystawy są młodymi artystami stojącymi dopiero na progu otwierającego się Art Worldu: Michał Bies, Katarzyna Bogucka, Urszula Bojenko, Tomasz Bugajski, Andrzej Dromert, Justyna Klecha, Dawid Królicki, Karolina Łukawska, Jagoda Mateja, Marcin Nowak, Piotr Plewa, Kamil Sosin, Angelika Sówka, Stanisław Wojdacki.

kuratorzy wystawy: Karolina Łukawska i Kamil Sosin