4 Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej wernisaż 26 kwietnia 16.30

4 Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej wernisaż 26 kwietnia 16.30

Serdecznie zapraszamy na wystawę pokonkursową 4. Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego 2017, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 26 kwietnia 2018 r. o godz. 16.30 w Galerii Promocyjnej ASP w Krakowie, pl. Matejki 13. Ekspozycja będzie okazją do zapoznania się z najciekawszymi realizacjami studentów uczelni artystycznych w małej skali.

Konkurs dedykowany jest pamięci prof. Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty rzeźbiarza i medaliera, cenionego pedagoga dawnej ASP w Poznaniu (w latach 1955- 2006), obecnie Uniwersytetu Artystycznego. Głównym organizatorem jest Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Mottem projektu jest sentencja Henry’ego Moora, do której prof. Józef Kopczyński odwołał się w jednym ze swoich powystawowych katalogów – „tylko coś bardzo małego i bardzo dużego daje dodatkowe przeżycie wymiaru”.

W wystawie udział biorą:
Bałos Łukasz, Bąk Daniel Mateusz, Bielak Agnieszka, Bitterman Adriana, Blada Anna Maria, Bojenko Urszula, Ciszewski Marcin, Danielska Urszula, Drewniak Anna, Drozd Paweł, Dwojak Maria, Falkus Monika, Groń Karolina, Grzelewski Rafał, Helbik Paulina, Hupas Sara, Iłenda Wojciech, Jagielski Łukasz, Jamróz Natalia, Jedwabna Michalina, Kaczmarek Klaudia Karolina, Kamieniczna Alicja, Kamińska Jaśmina, Koster Kaja, Kościółek Roland, Kotowicz Daniel, Kowal Katarzyna, Kozak Albert, Krasnodębska Maria, Kudlaszyk Janina, Magalska Natalia, Mańko Magdalena, Miściur Katarzyna, Nowak Marcin, Piątek Katarzyna, Pilch Kaja, Prokop Jakub, Romaniuk Joanna, Rychlik Martyna, Rymarska Marzena, Rzepińska Marta, Sacała Agnieszka, Sarnecka Małgorzata, Shevtsov Andrii, Sobański Daniel, Socha Piotr, Stokowska Paulina, Sucherska Marta, Szymczyk Dawid, Śliwa Olga, Ślusarczyk Klaudia, Tkaczyk Natalia, Urban Elżbieta, Wcisło Katarzyna, Winiarska Dorota Morawiec, Wiśniewska Debora, Wójcik Mateusz, Zbroja Łukasz, Zhovtogolova Iryna, Zieniewicz Irena, Zięba Anna.

Kurator Galerii Promocyjnej ASP w Krakowie - dr hab. Jan Tutaj prof. ASP
Koordynator ASP Kraków - mgr Tomasz Bielecki
Kuratorzy i aranżacja wystaw 4 SBMFR 2017 - dr Jarosław Bogucki, dr Igor Mikoda, dr Dawid Szafrański

Wystawa będzie czynna od 27 kwietnia do 25 maja 2018 r.