Artysta – Zawodowiec 1 kwietnia 2020

18.09.2020 12:00
Zapisy do: 01.05.2020 Liczba miejsc: 12

Fundacja Sztuki Polskiej ING już po raz czwarty zaprasza wszystkie studentki i studentów kierunków artystycznych do udziału w projekcie edukacyjnym Artysta – Zawodowiec.

A – Z to całodzienne warsztaty podczas których poznacie narzędzia i praktyki pomocne w funkcjonowaniu w zawodzie artysty. Wykłady i konsultacje portfolio poprowadzą osoby na co dzień pracujące w polu sztuki: kuratorki i kuratorzy, artyści i artystki, aktywiści i animatorzy życia artystycznego w Polsce.

Podczas tegorocznej edycji zajęcia będą dotyczyły wątków związanych z debiutem artystycznym i tym, jak można się do niego przygotować. Przyjrzymy się polskim galeriom i instytucjom sztuki - na jakich zasadach funkcjonują i co oferują młodym artystom i artystkom. Porozmawiamy o tym, dlaczego tak ważna jest współpraca międzynarodowa i dlaczego chorwacki artysta Mladen Stilinović twierdzący, że „An artist who cannot speak english is no artist” miał rację. Omówimy też możliwości pracy pozainstytucjonalnej, od połączenia działalności artystycznej z aktywizmem po sposoby na samodzielne tworzenie wydarzeń i wystaw. W tym roku odbędą się również spotkania z kolekcjonerami sztuki współczesnej, którzy opowiedzą o tym, co wpływa na ich wybór dzieł do kolekcji.

1.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Aby wziąć udział w projekcie, wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY