Dzieje się

Studenci ASP w Krakowie wybrani do uczestnictwa w wystawie “Temat Rzeka” w ramach Festiwalu Młode Wilki 2024
29.04.2024

Studenci ASP w Krakowie wybrani do uczestnictwa w wystawie “Temat Rzeka” w ramach Festiwalu Młode Wilki 2024

Festiwal Młode Wilki organizowany jest od 2014 roku przez Akademię Sztuki w Szczecinie. Jest to jeden z najważniejszym w Polsce przeglądów młodej sztuki, mający charakter konkursowy. Zaproszone osoby kuratorskie i artystyczne, których praktyka jest znacząca dla obszaru sztuki współczesnej w Polsce, wybierają spośród zgłoszonych realizacji studentów i studentek wyższych uczelni artystycznych w kraju, 10 projektów, które pokazywane są podczas Festiwalu w formie wystawy lub prezentacji. Do uczestnictwa w nadchodzącej edycji wybrane zostały trzy osoby studiującej w naszej uczelni.

Jury w składzie Zofia Nierodzińska, Stanisław Ruksza, Bartosz Zaskórski z pomocą osób kierowniczych Festiwalu Młode Wilki 24 (Anny Orlikowskiej i Łukasza Jastrubczaka) analizowało 103 zgłoszenia w ramach open-calla. Wybrane projekty zostaną zaprezentowane w ramach wystawy “Temat Rzeka” w TRAFO.

Wśród wyróżnionych zaproszeniem do wystawy są:

  • Magdalena Tryba (Wydział Intermediów)
  • Michał Sikora (Wydział Intermediów)
  • Zuzanna Romańska (Wydział Malarstwa)

Autorki i autorzy wyróżnionych projektów przyjeżdżają do Szczecina i uczestniczą w festiwalowych wydarzeniach. Dzięki temu Młode Wilki, poza częścią konkursową, są przede wszystkim miejscem spotkań najmłodszego pokolenia artystek i artystów, platformą wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami i studentkami praktykującymi sztukę współczesną oraz zaproszonymi gośćmi. Festiwal jest platformą, w ramach której podejmowane są istotne współczesne problemy artystyczne i społeczno-polityczne, które poddawane są konstruktywnej refleksji i krytyce w ramach rzeczywistego spotkania różnych osób.

Gratulujemy!

Jednocześnie zachęcamy gorąco do śledzenia wydarzenia na Facebooku, a także zapoznania się z ideą całego przedsięwzięcia, którego nazwa nawiązuje do miejsc, w których toczy się akcja kultowego filmu z 1995 roku “Młode Wilki” w reżyserii Jarosława Żamojdy.

Festiwal “Młode Wilki 24” odbędzie się w dniach 16-17 maja 2024
Zespół kuratorski: Łukasz Jastrubczak, Anna Orlikowska, Józef Jakacki, Marta Kubiak, Dominika Głowala, Karolina Breguła, Weronika Fibich
Zespół produkcyjny: Dominik Socha, Julia Thiele, Marta Las, Lizaveta Pitsyk, Julia Świątek, Wiktoria Kubis
Organizatorzy: Akademia Sztuki w Szczecinie / Wydział Sztuki Mediów Fotografii i Filmu Eksperymentalnego
Partnerzy:
 TRAFO, Krzywy Gryf, Teatr Kana, Lokatorne – miejsce działań antydyscyplinarnych

Źródło: ASP KRK

W tej kategorii