Adam Żądło w finale programu uniwersyteckiego Student Focus w konkursie Sony World Photography Awards 2016
01.03.2016

Adam Żądło, student z Pracowni Fotografii I na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, został jednym z dziesięciorga finalistów programu uniwersyteckiego Student Focus w konkursie fotograficznym Sony World Photography Awards 2016.

Zdjęcie Adama Żądło zatytułowane "Pasterze" zostało wybrane spośród prac nadesłanych przez ponad 400 instytucji edukacyjnych z sześciu kontynentów. W nagrodę poleci do Londynu, by poznać ostateczny wynik rywalizacji o tytuł zwycięzcy programu Student Focus oraz o główną nagrodę: wart 30 000 euro cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony. Ma także szansę na publikację w British Journal of Photography (najstarszym na świecie magazynie o tematyce fotograficznej, współpracującym obecnie z programem Student Focus) oraz na wykorzystanie kanału tego wydawnictwa w serwisie Instagram.

Źródło: ASP Kraków