wolontariusz_ka/stażysta_ka

Miesiąc Fotografii, Rynek Główny 20 , 31-008 Kraków

Termin składania aplikacji: 14.11.2023 Termin ogłoszenia wyników: 16.11.2023

Zakres obowiązków

Osoby wolontariackie będą gospodarzami - merytorycznymi i organizacyjnymi - wystawy HOW ARE YOU?  zorganizowanej w ramach Miesiąca Fotografii
  • otwieranie przestrzeni wystawy HOW ARE YOU? (procedura uzgodniona z organizatorem)
  • włączanie oświetlenia (według instrukcji organizatora)
  • nadzór nad funkcjonowaniem prac multimedialnych (projektory, nagłośnienie)
  • kontrola biletów wstępu i frekwencji na wystawie
  • udzielanie podstawowych informacji o wystawie, projektach, wydarzenia towarzyszących - aktywna komunikacja z publicznością.
  • ścisła współpraca z osobami z ramienia Miesiąca Fotografii nad szczegółami dotyczącymi przebiegu wydarzenia

• dostępność w wybranych dniach trwania wystawy HOW ARE YOU?
  • komunikatywność
  • otwartość
  • odpowiedzialność
  • punktualność

• możliwość odbycia praktyk studenckich w różnym wymiarze godzinowym;
  • zdobycie i poszerzenie wiedzy praktycznej na temat produkcji wydarzenia artystycznego oraz zagadnień związanych z aranżacją wystawy;
  • pracę w środowisku inkluzywnym, wielokulturowym;
  • bezpośredni kontakt z artystami i kuratorami oraz specjalistami sztuk wizualnych;
  • współtworzenie ważnego wydarzenia w nowej przestrzeni na mapie artystycznego Krakowa;
  • możliwość realizacji autorskich warsztatów edukacyjnych i oprowadzań po wystawie

Dokumenty aplikacyjne

• Link do formularza: https://docs.google.com/forms/u/1/d/12gAnnBw5Vj4At3yBGZwufjmEZBzEzFWfDOhoFurl8ng/edit?usp=drive_web

• Application in English: https://docs.google.com/forms/u/1/d/1_BzWUhQAxFSNU3B_OkmpV_GfIKlUNz1gEG_16fjEfaY/edit?usp=drive_web

Miesiąc Fotografii w Krakowie należy do najważniejszych europejskich wydarzeń fotograficznych i jest jedną z największych cyklicznych imprez poświęconych sztukom wizualnym w Polsce. W tym roku (2022) odbędzie się już po raz 20 i będzie to ostatni taki festiwal. Różnorodny program wystaw, nie tylko fotograficznych, wzbogacony o spotkania i inne wydarzenia, oferuje widzom szeroki ogląd współczesnej fotografii i tematu przewodniego festiwalu. Co roku do współpracy zapraszani są goście z Polski i z zagranicy – znani i doceniani artyści oraz kuratorzy, a także ci, którzy dopiero wypracowują sobie pozycję w artystycznym świecie, prezentując świeże spojrzenie na fotografię. Każda z wystaw to inny punkt widzenia, subiektywna wypowiedź autora, która koresponduje z pozostałymi i zaprasza widza do dyskusji.

photomonth.com www.facebook.com/photomonth
Numer telefonu: ‭+48 504 170 641‬