grafik

25.02.2020

grafik

kolektyw Otium, Warszawa,

Zakres obowiązków

Poszukujemy grafika. Najchętniej osoby, która mogłaby do nas dołączyć, być częścią zespołu i zostać z nami na dłużej. Co do formy - dajemy wolną rękę. Jasne, że będziemy marudzić i kręcić nosem, ale lubimy akt zaskoczenia, dozę absurdu i rozbujaną kreatywność. Na tę chwilę potrzebujemy identyfikacji wizualnej, na którą składałoby się przygotowanie: projektu logotypu, materiałów promocyjnych (plakatów, naklejek, ulotek); projektów szablonów i grafik na potrzeby portali społecznościowych. W przyszłości planujemy także stworzenie strony internetowej.

Wymagania

Szukamy odważnego twórcy!

Oferujemy

Póki co pracujemy pro bono i nie mamy funduszy, aby zapłacić za pracę - niestety. Możemy za to zapewnić możliwość zdobycia doświadczenia, rozbudowania portfolio i bycia częścią większego projektu. Mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni i będziemy zarabiać.

Dokumenty aplikacyjne

Zgłaszajcie się z próbką swoich prac lub pytajcie na adres: otium.kontakt@gmail.com

Cześć, nazywamy się Otium. Jesteśmy dwuosobowym kolektywem tworzonym przez: Gosia Jakubowska - dziennikarka radiowa, od 4 lat współpracująca z radiem - na początku studenckim Kampus, a od ponad roku z Czwórką Polskim Radiem. Z zamiłowania do muzyki tworzy reportaże z polskimi artystami sceny niezależnej i promuje ich wykony w newsach kulturalnych. i Estera Florek - producentka wydarzeń kulturalnych i promotorka. Współpracowała z Łódzką Szkoła Filmową przy tworzeniu wieczorów filmowych oraz Krakowskim Festiwalem Filmowym. W fundacji Julian Cochran Foundation, której działalność związana jest z muzyką klasyczną, zajmowała się promocją. Obecnie jako promotorka współpracuje z Biennale Warszawa. Poza pracą pisze artykuły o muzyce dla portalu MusicNOW.pl W planach mamy cykliczną organizację koncertów, promujących nowych artystów na polskiej scenie muzycznej. Zależy nam, aby repertuar był zróżnicowany, a jednocześnie świeży, odkrywczy i alternatywny (w dobrym tego słowa znaczeniu). To po pierwsze, a właściwie po drugie, bo należałoby zacząć od znaczenia nazwy „otium”. Otium post negotium to rzymska maksyma oznaczająca odpoczynek po pracy. Samo otium to moment wytchnienia dla człowieka zmęczonego. W czasach nadprodukcji i ciągłego biegu, chcemy stworzyć przestrzeń do niezmąconego stresem i ciągłymi zobowiązaniami relaksu (o ile to w ogóle możliwe). Jednocześnie naszym celem nie jest zatrzymywanie muzycznej nadprodukcji. Wierzymy, że dla artystów to właśnie jej tworzenie jest momentem wytchnienia. Pragniemy stworzyć przestrzeń dla otium - chcemy słuchać, tańczyć i promować dobrą muzykę, która pobudza i inspiruje.

Adres e-mail: otium.kontakt@gmail.com