wolontariusz zabawy metodą 3i

04.10.2018

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom, al. Kasztanowa 4a 30-227 Kraków,

Zakres obowiązków

Zadania wolontariusza: • raz w tygodniu prowadzić 1,5 godz. sesję z dzieckiem zgodnie z zasadami 3i, w domu u dziecka/ w Maltańskim Przedszkolu Specjalnym według stałego grafiku; • raz w miesiącu uczestniczyć w warsztatach dla wolontariuszy.

Wymagania

• Wolontariuszem może być każdy, kto skończył 18 lat, lubi bawić się z dziećmi, jest sumienny, przyjazny i otwarty na nowe doświadczenia oraz jest gotów poświęcić 1,5h raz w tygodniu na zabawę z jednym z naszych podopiecznych (sesje odbywają się w domu u dzieci lub w naszym przedszkolu).

Oferujemy

• Naszym wolontariuszom zapewniamy opiekę psychologa, systematyczne szkolenia, umowę wolontariacką, zaświadczenia oraz możliwość równoczesnego odbywania praktyk w naszym przedszkolu.

Dokumenty aplikacyjne

Zgłoszenia i CV (dobrowolnie) 3i@maltanskiecentrum.pl

W Maltańskim Centrum Pomocy staramy się zapewnić szeroki wybór oddziaływań terapeutycznych, dostosowując go do indywidualnych potrzeb dziecka. Osiem lat temu natknęliśmy się na nowatorską terapię dziecka z autyzmem, której założenia wydały nam się bardzo trafne, a postępy dzieci z autyzmem nią prowadzonych wręcz zaskakujące. Metoda 3i została opracowana we Francji przez specjalistów ze Stowarzyszenia A.E.V.E. (Autisme Espoir Vers l’Ecole), z którym współpracujemy od 2010 r. Już prawie 100 dzieci korzysta lub korzystało z metody 3i dzięki działaniom ponad 1000 wolontariuszy w Krakowie.

Numer telefonu: 608051613
Adres e-mail: 3i@maltanskiecentrum.pl