wolontariusz

02.10.2017

Noc Książki - Klub Jagielloński, Rynek Główny 34,

Zakres obowiązków

Jesteś studentem filologii polskiej, dziennikarstwa lub edytorstwa? Świetnie! Studiujesz fizykę, biologię, medycynę? Jeszcze lepiej! Szukamy ludzi – licealistów, studentów i absolwentów, dla których dzień bez przeczytania chociaż kilku zdań jest dniem straconym. Ludzi z otwartą głową, ciekawymi pomysłami, takich, którzy nie boją się dyskutowania i podejmowania nawet trudnych polemik. Każda osoba, która nie przejdzie obojętnie obok porzuconej w parku książki, znajdzie u nas swoje miejsce.

Wymagania

jesteś w stanie przyjść raz w tygodniu na godzinkę, na spotkanie zespołu nie boisz się nowych wyzwań i wyrażania swoich poglądów sprawnie posługujesz się językiem polskim (tak, polskim, nie wymagamy angielskiego) radzisz sobie z pakietem Microsoft Office potrafisz dobrze gospodarować swoim czasem i trzymać się terminów wiesz, co to Trello (jeśli nie, nic nie szkodzi – nauczymy cię korzystania z tego oraz kilku innych narzędzi ułatwiających pracę) interesujesz się literaturą albo masz pomysł jak powiązać ją z innymi dziedzinami życia, żeby zainteresować nią innych chcesz działać, robić coś kreatywnego, dać coś z siebie światu!

Oferujemy

zdobędziesz cenne doświadczenie przy tworzeniu ogólnopolskiego projektu społecznego poznasz dużo ciekawych osób ze świata kultury zobaczysz, jak „od kuchni” wygląda organizowanie wydarzeń i akcji miejskich oraz jak prowadzić ich promocję będziesz mógł się pochwalić znajomym, że jesteś w Nocy Książki (wykładowcom też) dostaniesz od nas nieograniczony zapas kawy i herbaty wystawimy ci zaświadczenie o wolontariacie i/lub zaświadczenie o odbytych praktykach studenckich

Dokumenty aplikacyjne

Napisz kilka słów o sobie i dołącz CV (jeśli lubisz pobawić się formą, to może być też życiorys). Wyślij wszystko na adres nocksiazki@gmail.com, wpisując w tytule odpowiednio WOLONTARIAT lub PRAKTYKI. Dołącz zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów procesu rekrutacji. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Noc Książki to projekt społeczny, który łączy w sobie pasję czytelniczą ze współczesną kulturą audiowizualną, doświadczeniem autorów oraz akcjami w przestrzeni miejskiej. W ramach projektu przygotowujemy spotkania z autorami i debaty, w których eksperci z wielu dziedzin: nauki, kultury i sztuki, wspólnie podejmują się tłumaczenia literatury w kontekście różnych, nie tylko literackich odniesień. Przygotowywane w ramach projektu akcje miejskie oraz konkursy mają natomiast sprawić, że czytanie książek dopasuje się do tempa i wymogów dzisiejszego świata i stanie się angażującą praktyką dla młodego, zabieganego odbiorcy. Projekt się rozwija, nabiera skali ogólnopolskiej. Podejmujemy współpracę z mediami, instytucjami kultury, uczelniami a także podmiotami zewnętrznymi, dlatego też ogłaszamy nabór. Pracy jest sporo, ale przekłada się ona na realne efekty

Numer telefonu: 692141316
Adres e-mail: nocksiazki@gmail.com