Wolontariusz

28.09.2017

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom, Aleja Kasztanowa 4a, 30-227 Kraków,

Zakres obowiązków

Zadania wolontariusza: raz w tygodniu prowadzić sesję z dzieckiem zgodnie z zasadami 3i, w domu u dziecka/ w Maltańskim Przedszkolu Specjalnym według stałego grafiku; raz w miesiącu uczestniczyć w warsztatach dla wolontariuszy. Termin szkolenia 7 listopada 2017 w godz. 18-21.

Wymagania

Wolontariuszem może być każdy, kto skończył 18 lat, lubi się bawić z dziećmi, jest sumienny, przyjazny i otwarty na nowe doświadczenia oraz jest gotów poświęcić 1,5h raz w tygodniu na zabawę z jednym z naszych podopiecznych, mieszkających na terenie Krakowa i okolic (sesje odbywają się w domu u dzieci lub w naszym przedszkolu)

Oferujemy

Naszym wolontariuszom zapewniamy opiekę psychologa, szkolenie wstępne, comiesięczne warsztaty, konsultacje psychologa i koordynatora metody 3i, umowę wolontariacką oraz zaświadczenia.

Dokumenty aplikacyjne

3i@maltanskiecentrum.pl

W Maltańskim Centrum Pomocy staramy się zapewnić szeroki wybór oddziaływań terapeutycznych, dostosowując go do indywidualnych potrzeb dziecka. Naczelnym celem jest budowanie i rozwijanie relacji dziecka z innymi oraz rozbudzanie w nim potrzeby komunikacji, gdzie kluczową rolę odgrywają responsywność oraz swobodna zabawa. Celem terapii, którą prowadzimy, jest doprowadzenie dzieci z autyzmem, poprzez kontakt z wolontariuszami, do poziomu komunikacji, który umożliwi im udział w życiu społecznym oraz dalszy rozwój.

Adres e-mail: 3i@maltanskiecentrum.pl