wolontariusz

Fundacja Uniwersytet Dzieci, ul. Mydlarska 4 4, Kraków,

Termin składania aplikacji: 30.11.2016 Termin ogłoszenia wyników: 30.11.2016

Zakres obowiązków

Jeśli chcesz rozwinąć swoje kompetencje i pomagać innym, to znaczy, że wolontariat w Fundacji Uniwersytet Dzieci jest dla Ciebie! Co robi wolontariusz? poznaje świat razem z dziećmi wspiera organizacyjnie warsztaty i wykłady prowadzone przez naukowców animuje aktywność dzieci opiekuje się dziećmi (6-14 lat) i dba o ich bezpieczeństwo

Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy chcą zmieniać edukację, wspierać najmłodszych adeptów nauki, rozwijać siebie i poznać mnóstwo nowych osób!

Oferujemy

Co oferujemy? - udział w różnych szkoleniach, - możliwość poznawania wielu inspirujących osób: naukowców, ekspertów, innych wolontariuszy, - udział w tworzeniu dużego i nowoczesnego przedsięwzięcia edukacyjnego, - możliwość dostosowania wolontariatu do codziennych zajęć - zajęcia odbywają się w sobotnie przedpołudnia, - umowę wolontaryjną i certyfikat lub zaświadczenie po zakończeniu współpracy. Jedno jest pewne: bez wolontariuszy nie byłoby możliwe zrealizowanie wszystkich zajęć!

Dokumenty aplikacyjne

CV + kilka słów o sobie, dlaczego chcesz być naszym wolontariuszem wolontariat_krakow@ud.edu.pl

Jesteśmy pierwszym i największym uniwersytetem dziecięcym w Polsce. Od 2007 roku zapraszamy dzieci na wykłady i warsztaty, które pomagają im odkryć i zrozumieć świat. Zajęcia prowadzone są przez naukowców, specjalistów z różnych dziedzin, artystów i przedsiębiorców. Już 20 000 dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczyło w naszych studiach, poznając wiele dziedzin nauki w aktywny i badawczy sposób. Zajęcia odbywają się na terenie współpracujących z nami uczelni wyższych oraz innych organizacji wiedzy. Naukowcy dzielą się swoimi pasjami z dziećmi, które, tak jak oni, odkrywają świat i są jego ciekawe. Studenci inspirują się nauką, ale też aktywnie poznają metodę naukową. Sami pracują tak jak naukowcy - stawiają hipotezy i sprawdzając je, dochodzą do odpowiedzi na pytania. W organizowanych warsztatach kładziemy duży nacisk na pracę zespołową, krytyczne myślenie, ale i kreatywność, i sposób prezentacji. Uczymy pracy projektowej. Oprócz inspirowania nauką, kształcimy więc w dzieciach kompetencje potrzebne do życia we współczesnym świecie.

Numer telefonu: 784604711
Adres e-mail: wolontariat_krakow@ud.edu.pl