Staż: projektowanie graficzne

27.10.2014

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, ul. Krasińskiego 5a/10,

Zakres obowiązków

Chcesz rozwinąć skrzydła w dziedzinie projektowania graficznego pod okiem doświadczonego grafika? Zdobyć bezcenne doświadczenie zawodowe a przy okazji stworzyć coś naprawdę wyjątkowego? Napisz do nas! Szukamy młodych grafików zainteresowanych dołączeniem do zespołu projektowego. Doświadczenie zawodowe nie jest wymagane, ale znajomość pakietu Adobe (w szczególności programu InDesign) jest konieczna. Do tego pozytywne nastawienie, umiejętność pracy samodzielnej i chęć nauki. Wybrana osoba będzie pracować z doświadczonym grafikiem komputerowym nad projektem kolejnego numeru magazynu redakcjaBB (pierwszy numer magazynu dostępny jest do wglądu pod adresem: www.issuu.com/redakcjaBB). Ta wyjątkowa publikacja tworzona jest w całości przez młodych ludzi – wszystkie treści (teksty, zdjęcia, grafiki) są ich autorstwa. W 2015 roku planujemy wydanie kolejnych numerów publikacji jak również przygotowanie wielu materiałów promocyjnych i informacyjnych, w tym: plakatów, ulotek, ogłoszeń w mediach społecznościowych. Do ich tworzenia chcielibyśmy zaangażować młodą osobę, która przy okazji pracy nad konkretnymi elementami projektu rozbuduje swoje portfolio, zdobędzie wiedzę i doświadczenie zawodowe. Ilość pracy będzie zależna od okoliczności. Osoby zainteresowane muszą być dostępne do pracy przez okres ok. 4-5 miesięcy. Godziny pracy są do uzgodnienia (możliwa jest również praca w weekendy). Część obowiązków będzie wymagała pracy samodzielnej.

Wymagania

- Konieczna znajomość programu InDesign / Photoshop, mile widziana znajomość programu Illustrator. - Zainteresowanie grafiką komputerową 2D, projektowaniem publikacji, materiałów. promocyjnych. - Przesłanie do wglądu portfolio dotychczas wykonanych prac. - Umiejętność pracy samodzielnej, chęć rozwoju, pozytywne usposobienie, staranność. Część pracy będzie wykonywana w siedzibie redakcji (Bielsko-Biała), więc kandydaci muszą mieć możliwość dojechania do naszego biura.

Oferujemy

Oferujemy indywidualne wsparcie mentorskie, możliwość rozwoju, zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego, rozbudowania swojego portfolio o profesjonalnie wykonane grafiki i produkty końcowe (magazyn, plakat), zdobycie referencji, poznanie wielu ciekawych ludzi. W zależności od zaangażowania (nakładu pracy i czasu) oraz efektów współpracy, możemy zaoferować długofalową współpracę i docelowo wynagrodzenie za wykonane projekty (do negocjacji).

Dokumenty aplikacyjne

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego portfolio, CV ze zdjęciem oraz max. 200 słów dlaczego powinny zostać wybrane do tego przedsięwzięcia do 10 listopada 2014 na adres redakcja@redakcjaBB.pl

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia zajmuje się aktywizacją społeczną i obywatelską mieszkańców Bielska-Białej i okolic.

Numer telefonu: 502117382
Adres e-mail: redakcja@redakcjaBB.pl