Pracownik Konserwacji

25.06.2020

Muzeum Okręgowe w Lesznie, pl. Jana Metziga 17, 64 100 Leszno,

Zakres obowiązków

• konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej wraz z pracami dokumentacyjnymi • sporządzanie opisów stanu zachowania i programów prac, opinii konserwatorskich • nadzór nad warunkami eksponowania i przechowywania w galeriach i magazynach zbiorów • nadzór przy pakowaniu, transporcie i przemieszczaniu muzealiów • opieka konserwatorska przy organizacji wystaw • udział w warsztatach, konferencjach dotyczących problematyki konserwatorskiej

Wymagania

• dyplom wyższej uczelni ze specjalnością; konserwator malarstwa i rzeźby polichromowanej • opanowany warsztat konserwatorski • znajomość nowych tendencji w muzealnictwie • umiejętność pracy w zespole • sumienność, odpowiedzialność, cierpliwość • zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków • swobodne posługiwanie się pakietem Office • dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego • umiejętność pracy pod presją czasu

Oferujemy

Staż w pracowni konserwacji, odbyty pod okiem specjalistów, z perspektywą pracy na pełen etat.

Dokumenty aplikacyjne

1.podpisany odręcznie list motywacyjny 2.podpisane własnoręcznie curriculum vitae z przebiegiem pracy zawodowej 3.kopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie 4.podpisane własnoręcznie oświadczenie o: - pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych - niekaralności - klauzula RODO kamila.szymanska@muzeum.leszno.pl

Muzeum Okręgowe w Lesznie to instytucja, która od 70 lat bada i upowszechnia historię i kulturę południowo-zachodniej Wielkopolski. Wśród różnorodnych zbiorów m.in. kolekcja portretów królów kurkowych, portrety trumienne, malarstwo polskie o tematyce wiejskiej, zbiory etnograficzne a także judaika.

Numer telefonu: 65 529 61 40 w. 25
Adres e-mail: kamila.szymanska@muzeum.leszno.pl