stażysta

stażysta

Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ i Fundacja Miasto Literatury, ul. Kościuszki 37 Kraków,

Termin składania aplikacji: 15.11.2019 Termin ogłoszenia wyników: 15.11.2019

Zakres obowiązków

- dyspozycyjność czasowa

- zaświadczenie o odbyciu stażu

Dokumenty aplikacyjne

zosiahart@gmail.com

Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ powstała w 2009 z pasji tworzenia i promowania kultury oraz czytelnictwa. Od początku naszej działalności tworzymy przestrzeń innej sztuki, pracujemy z młodymi twórcami, którym umożliwiamy debiuty, budujemy kontakty pomiędzy twórcą a instytucjami kultury. Pokazujemy i wspieramy zarówno działania projektowe (grafika, typografia, sztuka użytkowa), jak i literackie. Równolegle prowadzimy działalność edukacyjną, której celem jest podniesienie kompetencji kulturowych dzieci I młodzieży oraz kompetencji zawodowych osób, zamierzających pracować w kulturze, na rynku książki lub branż pośrednio z nim związanych. W projektach realizujemy nowe pomysły, używamy nowych mediów (np. strony internetowe budowane dla potrzeb wydarzeń, Facebook) do promocji i budowania środowiska twórców i uczestników kultury. Od dziesięciu lat główne obszary naszych działań to promocja młodych artystów edukacja artystyczna i literacka oraz promocja czytelnictwa. Nasze najważniejsze projekty edukacyjne to: edukacja kulturalna dzieci i młodzieży (JESTEM KULTURALNY, JESTEM KULTURALNA 2014-2018); LOKALNY-KULTURALNY (2018-2020); STREFA WOLNEGO CZYTANIA (od 2010) - akcja promocji czytelnictwa prowadzona dla mieszkańców Krakowa i Małopolski. Fundacja Miasto Literatury stawia sobie za cel wieloaspektową działalność na polu promocji kultury i literatury, wspomagając strategię miasta w związku z uzyskaniem przez Kraków prestiżowego tytułu Miasta Literatury UNESCO. Fundacja działa interdyscyplinarnie i wielowymiarowo, wdrażając przełamujące konwencje projekty, które służą integrowaniu życia literackiego, wzmocnieniu połączeń pomiędzy literaturą i nowymi technologiami oraz mediami, kreowaniu postaw i praktyk czytelniczych, wzmacnianiu wydarzeń literackich, wspieraniu przemysłów książki, uobecnieniu literatury w przestrzeni miejskiej, rozwijaniu edukacji kulturalnej i literackiej, budowaniu połączeń pomiędzy literaturą a prawami człowieka, a także zacieśnianiu współpracy w obrębie sieci Miast Literatury UNESCO.

Numer telefonu: 662233850
Adres e-mail: zosiahart@gmail.com