Asystent Instalacji Artystycznych

17.08.2018

Fundacja Tone - Muzyka i Nowe Formy Sztuki, ul. Rakowicka 11 31-511 Kraków,

Zakres obowiązków

• Współpraca z artystami i kuratorami w zakresie organizacji wystaw i instalacji artystycznych w ramach festiwalu Unsound • Koordynowanie wolontariuszy i pracowników technicznych przy aranżacji przestrzeni i montażu instalacji • Nadzór nad terminowym i efektywnym wykonaniem zadań • Sprawdzanie warunków technicznych • Pomoc w przygotowaniu i dystrybucji dokumentacji

Wymagania

• Zainteresowanie sztuką współczesną • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym • Łatwość nawiązywania kontaktów • Bardzo dobra organizacja pracy • Kreatywność • Rzetelność i terminowość

Oferujemy

• Zdobycie doświadczenia przy organizacji wydarzenia kulturalnego o międzynarodowym zasięgu • Wstęp na wydarzenia objęte harmonogramem festiwalowym • Pracę w dynamicznym i kreatywnym zespole • Możliwość kontynuacji współpracy w kolejnych latach

Dokumenty aplikacyjne

CV + Portfolio

Założona w 2008 roku Fundacja Tone jest organizacją non-profit odpowiedzialną za produkcję corocznego festiwalu Unsound w Krakowie. Od momentu powstania w 2003 roku, Unsound Festival stał się jednym z najważniejszych europejskich wydarzeń kulturalnych muzyki elektronicznej, eksperymentalnej i postklasycznej, a także sztuk pokrewnych. Specjalne edycje festiwalu odbyły się w Londynie, Nowym Jorku, Toronto i Adelaide oraz w innych miastach. Fundacja Tone zajmuje się organizacją innych projektów kulturalnych mających na celu zainicjowanie dialogu międzykulturowego oraz współpracę artystów, ekspertów branżowych i instytucji kultury. Koncentruje się na zlecaniu nowych prac łączących różne praktyki artystyczne, a także rozwój współpracy między osobami i instytucjami z Europy Środkowej i Wschodniej oraz z Europy Zachodniej i USA. Fundacja Tone jest aktywnym członkiem założycielem sieci ECAS i ICAS, łączącej ponad 30 niezależnych festiwali innowacyjnej muzyki.

Numer telefonu: 12 422 11 58
Adres e-mail: ewelina@unsound.pl