Stażysta - Staż Graj o staż!

23.07.2018

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Rynek Główny 29, 31-010 Kraków,

Zakres obowiązków

Uczestnictwo w pracach bieżących biura - np. korespondencja, koordynacja wniosków grantowych, kontakty z instytucjami partnerskimi i artystami. Organizacja wystaw i wernisaży. Praca w oparciu o zbiory biblioteki Triennale. Research Praca z indeksem grafiki i zbiorami magazynowymi Pomoc w odsyłce prac powystawowych. Realizacja własnych inicjatyw

Wymagania

Spełnienie wymagań programu "Grasz o staż" i koordynującej go jednostki ASP. Zainteresowanie sztuką i kulturą, kompetencje humanistyczne, gotowość do pracy w zespole, pod presją czasu, zdolności interpersonalne, wysoka kultura bycia i języka, znajomość prawideł poprawnej korespondencji. Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Udział w projekcie mogą wziąć studenci, którzy studiują na 4 ostatnich semestrach studiów stacjonarnych I i II stopnia na kierunkach: edukacja artystyczna, wzornictwo /Wydział Form Przemysłowych/ oraz 4 ostatnich semestrów studiów jednolitych: malarstwo, scenografia / Wydział Malarstwa/, grafika /Wydział Grafiki/

Oferujemy

Zatrudnienie na stanowisku stażysty w międzynarodowej instytucji kultury. Uczestnictwo w organizacji cyklicznego, rozpoznawalnego światowo święta grafiki - MTG. Kontakt ze środowiskiem sztuki i kultury i mediów. Nawiązanie kontaktu z krakowskimi, polskimi i zagranicznymi przedstawicielami środowiska artystycznego i kulturalnego. Możliwość prowadzenia własnych badań w oparciu o zbiory biblioteczne SMTG oraz indeks grafiki. Opiekę merytoryczną na najwyższym poziomie i wsparcie pracowników biura. Możliwość poszerzenia kompetencji z zakresu grafiki oraz zdolności miękkich - pracy w zespole, kontaktów interpersonalnych, wielozadaniowości i wiele więcej. Upominek w postaci kompletu katalogów.

Dokumenty aplikacyjne

CV oraz list motywacyjny

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie powstało w 1992 roku. Powołano je do kontynuowania organizacji istniejącego od 1966 roku Międzynarodowego Biennale Grafiki w Krakowie. SMTG zmieniło cykl organizacji imprez na trzyletni, zmieniając jej nazwę na Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. SMTG rozszerzyło też formułę organizacji imprezy, tworząc zespół stałych imprez w innych miastach polskich organizowanych w ramach programu MTG–Kraków. SMTG jest stowarzyszeniem zarejestrowanym, posiada osobowość prawną oraz stale działające biuro i magazyn prac. Członkami stowarzyszenia są artyści jak też sympatycy współczesnej grafiki z wielu krajów.

Numer telefonu: 124221903
Adres e-mail: smtg@triennial.cracow.pl