Edukator - staż Graj o staż!

13.07.2018

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków,

Zakres obowiązków

Udział w realizacji oferty warsztatowo-edukacyjnej muzeum w roli: prowadzącego, asystenta prowadzącego. Współudział w działaniach z zakresu kreowania oferty.

Wymagania

Oferta adresowana do studentów I i II stopnia (kierunek „edukacja artystyczna”, Wydział Malarstwa), których celem jest zdobycie doświadczenia w zakresie pracy warsztatowo-edukacyjnej z różnymi grupami wiekowymi, przede wszystkim z dziećmi w wieku szkolnym oraz młodzieżą. Szukamy osób energicznych, punktualnych, empatycznych w stosunku do uczestników warsztatów, dobrze odnajdujących się w pracy zespołowej. Udział w projekcie mogą wziąć studenci, którzy studiują na 4 ostatnich semestrach studiów stacjonarnych I i II stopnia na kierunkach: edukacja artystyczna, wzornictwo /Wydział Form Przemysłowych/ oraz 4 ostatnich semestrów studiów jednolitych: malarstwo, scenografia / Wydział Malarstwa/, grafika /Wydział Grafiki/

Oferujemy

3-miesięczny staż (20 godz. tygodniowo) na stanowisku Edukatora w ramach funkcjonowania muzealnego Działu Edukacji. Oferujemy rozwojowe warunki pracy w dynamicznym, kreatywnym zespole. W ramach stażu Dział Edukacji zapewnia przeszkolenie Stażysty w zakresie pedagogiki alternatywnej oraz treningu twórczości. Staż jest okazją do zdobycia doświadczenia w zakresie pracy warsztatowo-edukacyjnej z różnymi grupami wiekowymi, przede wszystkim z dziećmi w wieku szkolnym oraz młodzieżą. Staż zakłada rozwój kompetencji pożądanych na stanowisku Edukatora, a także zdobycie i poszerzenie wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki wystaw zaaranżowanych w przestrzeni Muzeum w okresie trwania stażu.

Dokumenty aplikacyjne

CV + Portfolio + list motywacyjny (mile widziany) W dokumencie proszę umieścić klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie na potrzeby przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego, dot. otwartego naboru na staż w ramach projektu „Graj o staż! – realizacja wysokiej jakości programów stażowych dla studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie”. Oprócz obligatoryjnego CV, osoby chętne mogą przesłać do nas również list motywacyjny.

Muzeum łączy podstawowe funkcje muzealne z szeroką aktywnością żywego centrum kultury, propagującego wiedzę na temat Japonii i Dalekiego Wschodu. Powołane do życia z inicjatywy Andrzeja Wajdy, zostało otwarte w 1994 roku jako Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Przez dziesięć lat stanowiło oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, będąc zarazem miejscem aktywnej działalności Fundacji Kyoto – Kraków im. Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz. W roku 2005 otrzymało status państwowej instytucji kultury, od roku 2007 działa jako placówka muzealna.

Numer telefonu: +48 12 267 27 03
Adres e-mail: natalia@manggha.pl