Stażysta – redaktor w O.pl Polskim Portalu Kultury

13.05.2015

O.pl Polski Portal Kultury, ul. Karmelicka 35/5, 31-131 Kraków,

Zakres obowiązków

• redagowanie i publikowanie treści w dwóch największych serwisach informacyjnych O.pl Polskiego Portalu Kultury – news.o.pl oraz wydarzenia.o.pl (działy: sztuki wizualne, muzyka, architektura, design, literatura, teatr, film); • utrzymywanie kontaktu z instytucjami kultury; • udział w projektach realizowanych przez Portal; • współtworzenie treści w serwisie magazyn.o.pl; • udział w konferencjach prasowych w instytucjach kultury.

Wymagania

• bardzo dobra znajomość zagadnień z wybranych dziedzin: sztuki wizualne, muzyka, architektura, design, literatura, teatr, film; • umiejętność redakcji oraz korekty tekstu; • znajomość pakietu Office; • podstawowa znajomość wybranych programów graficznych; • elastyczność myślenia; • rzetelność i zaangażowanie; • łatwość w nawiązywaniu kontaktów; • szerokie zainteresowanie wybranymi aspektami kultury i sztuki.

Oferujemy

• bezpłatny czteromiesięczny staż w redakcji O.pl Polskiego Portalu Kultury – największego medium internetowego w całości poświęconego kulturze; • poszerzenie wiedzy z zakresu kultury i sztuki; • udział w projektach realizowanych przez Portal; • możliwość publikacji własnych tekstów w przestrzeni Portalu; • możliwość nawiązania ciekawych kontaktów; • wiedzę na temat upowszechniania danych w Internecie; • pracę w młodym, ambitnym zespole; • elastyczne godziny pracy.

Dokumenty aplikacyjne

Curriculum vitae należy kierować na adres hr@o.pl. W temacie należy wpisać: Staż/2015/05/Redakcja.

O.pl Polski Portal Kultury, założony w 1998 r., jest obecnie największym portalem o tematyce kulturalnej w Polsce. Z zapowiedziami oraz prezentacjami najważniejszych wydarzeń kulturalnych O.pl dociera do ok. 100 tys. użytkowników w miesiącu. Portal odgrywa znaczącą rolę na polu rzetelnej analizy i krytyki, publikując recenzje oraz opracowania najważniejszych wydarzeń oraz zjawisk obserwowanych w kulturze.

Numer telefonu: 12 630 18 24
Adres e-mail: hr@o.pl