projektant, designer

15.02.2013

Fundacja Wspólnota Nadziei, Więckowice, ul. Ogrodowa 17 32-082 Bolechowice,

Zakres obowiązków

Poszukujemy projektantów, designerów, studentów, którzy gromadzą projekty do swojego portfolio lub po prostu z dobrego serca zechcą opracować dla naszej Fundacji wzory 2-3 rzeczy, które będą mogły produkować dorosłe osoby z autyzmem w pracowni rękodzieła, a które w przyszłości będziemy mogli sprzedawać w ramach działalności odpłatnej statutowej Fundacji. Szczególnie interesują nas projekty przedmiotów codziennego użytku z drewna, tektury, ceramiki. Ze względu na specyfikę autyzmu, ważne, aby były to przedmioty proste w montażu z bardzo dokładną instrukcją.

Wymagania

kreatywność i chęć działania

Oferujemy

umowę o wolontariacie

Nasza Fundacja powstała w 1998 roku by tworzyć i prowadzić Centrum Nauki i Życia "Farma", ośrodek pobytu stałego, pracy, terapii i rehabilitacji oraz rekreacji dla dorosłych osób z autyzmem w Więckowicach k. Zabierzowa. Dysponujemy obszarem 7 ha w pięknie położonej okolicy Jurajskich Parków Krajobrazowych. Na żyznej i urodzajnej ziemi działa gospodarstwo ekologiczne, a w nim sad, warzywnik, jagodnik i tunele foliowe. Mamy narzędzia i sprzęt rolniczy. Wybudowane zostały dwa wielofunkcyjne domy mieszkalne. W przyszłości planujemy wybudować kolejne oraz warsztaty, w których przetwarzane będą warzywa i owoce. Marzymy o pracowniach terapii zajęciowej, stanowiskach pracy chronionej oraz bazie rehabilitacyjnej. Nasza koncepcja zakłada utworzenie miejsc pracy i rehabilitacji dla ponad 100 osób, zarówno z autyzmem, jak i pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi. We współpracy z doradcami z Uniwersytetu Rolniczego i Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zaplanowaliśmy wybudowanie na Farmie także budynku służącego schronieniu i hodowli zwierząt. Farma ma również wydzieloną część rekreacyjną, usytuowaną w pobliżu utworzonego już zagajnika. Roboczo nazwaliśmy ją Ośrodkiem Rekreacji Plenerowej. Zalążkiem Ośrodka cztery drewniane altanki, wybudowana w 2009 roku ścieżka rowerowa, alejka lipowa. Nasza Farma jest rozwiązaniem modelowym dla innych osób i organizacji kreatywnie myślących i działających w obszarze zdrowia i pomocy społecznej. To wielka szansa dla osób z autyzmem i z pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi - osób, które są zagrożone wykluczeniem społecznym. Więcej informacji: www.farma.org.pl

Numer telefonu: 12 378 43 58, 606 837 302
Adres e-mail: biuro@farma.org.pl