Praktyka studencka

Praktyka studencka

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o., , kpt. M.Medweckiego 1, , 32-083 Balice

Termin składania aplikacji: 30.11.2023 Termin ogłoszenia wyników: 30.11.2023

Zakres obowiązków

Wyzwania jakie przed Tobą postawimy:
  •  prowadzenie zajęć edukacyjnych w Centrum i na terenie lotniska,
  • przygotowanie materiałów edukacyjnych,
  • prowadzenie wydarzeń okolicznościowych w Centrum,
  • współtworzenie nowych produktów Centrum.
Nasze oczekiwania:
  • status studenta w dniu rozpoczęcia praktyki i nie więcej niż 30 lat,
  • komunikatywność, samodzielność, umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy z dziećmi,
  • dyspozycyjność (praca w godzinach pracy Centrum, również w weekendy).

Nasze oczekiwania:
  • status studenta w dniu rozpoczęcia praktyki i nie więcej niż 30 lat,
  • komunikatywność, samodzielność, umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy z dziećmi,
  • dyspozycyjność (praca w godzinach pracy Centrum, również w weekendy).
Schemat organizacji praktyk Każda tura praktyk rozpoczyna się obowiązkowym 4-godzinnym szkoleniem stacjonarnym. Szkolenie będzie odbywać się w godzinach popołudniowych.
  • Terminy szkoleń:
  • 13.10.2023 r. (termin zgłoszeń: 11.10.2023 r.)
  •   6.11.2023 r. (termin zgłoszeń: 2.11.2023 r.)
  •  4.12.2023 r. (termin zgłoszeń: 30.11.2023 r.)

• możliwość realizacji praktyk w zakresie edukacji w lotnictwie cywilnym,
  • zdobycie podstawowego doświadczenia w pracy wychowawczej z dziećmi,
  • udział w projektach i wydarzeniach realizowanych przez Centrum Edukacji Lotniczej,
  • zaświadczenie oraz indywidualną opinię o odbytej praktyce po jej zaliczeniu,
  • przedłużenie współpracy w ramach płatnych staży dla najlepszych osób.
Dodatkowe informacje o praktykach: Czas trwania praktyki to 160 h, godziny do zrealizowania według indywidualnie ustalonego harmonogramu w ciągu 3. miesięcy od dnia szkolenia.

Dokumenty aplikacyjne

• Jak możesz się zgłosić?
  • Zainteresowanych prosimy o przesłanie na adres praktykicel@krakowairport.pl z dopiskiem „Praktyki Studenckie 2023/2024” swoich aplikacji zawierających:
  • CV oraz list motywacyjny,
  • ankieta personalna z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i zapoznaniu się z klauzulą informacyjną (wzór załączony do ogłoszenia).

Kraków Airport to największy regionalny port lotniczy w Polsce. Strefa obsługiwana przez port obejmuje region Polski południowo-wschodniej, zamieszkiwany przez około 7,9 mln ludzi w promieniu do 100 km odległości od portu. Lotnisko położone jest na południu kraju, 11 km na zachód od Krakowa, na poziomie 241 m n.p.m. Współrzędne GPS: N: 50 ̊ 4' 21" E: 19 ̊ 48' 21" . Początki cywilnej działalności krakowskiego lotniska sięgają 1964 r., kiedy to władze wojskowe udostępniły 10 ha na potrzeby przyszłego, cywilnego podmiotu użytkującego oraz udzieliły niezbędnych zezwoleń na korzystanie z urządzeń lotniskowych. 29 lutego 1964 r. w Balicach wylądował pierwszy rejsowy samolot PLL LOT. Ogólna powierzchnia lotniska wynosi 310 ha, w tym w zarządzie spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o. znajduje się 27,5 ha. Powierzchnia ogólna nie obejmuje części wojskowej, na której zlokalizowana jest 8. Baza Lotnictwa Transportowego. Krakowskie lotnisko wyposażone jest w pomoce nawigacyjne ILS, NDB, DVOR. Na kierunku 25 zainstalowany jest system świateł podejścia ALPA-ATA cat. II z systemem lamp błyskowych. Oświetlenie na kierunku 07 to uproszczony system świateł podejścia do lądowania systemu IDMAN. Płyta postojowa o powierzchni 90 000 m kw. umożliwia obecnie postój 23 statków powietrznych o literze kodu C. Lotniskowa Straż Ratowniczo-Gaśnicza, zgodnie ze standardami ICAO, zapewnia VIII kat. portu w zakresie zabezpieczenia ratowniczo-gaśniczego.

Numer telefonu: 664-908-911
Adres e-mail: praktykicel@krakowairport.pl