konserwator, renowator zabytków

12.05.2015

Restoart Sp. zo.o., ul. Zarembowicza 1 54-530 Wrocław,

Zakres obowiązków

Poszukujemy praktykantów do prac przy konserwacji kamiennej rzeźby, detalu architektonicznego, cegły i sztukaterii.

Wymagania

mile widziane prawo jazdy kat. B

Oferujemy

Praca od maja do listopada we Wrocławiu, Ząbkowicach Śl., Dzierżoniowie. Zapewniamy noclegi.

Dokumenty aplikacyjne

CV

RESTOART Sp. z o.o. jest firmą działającą od kilkunastu lat na obszarze Dolnego Śląska. Pracownia zajmuje się przede wszystkim kompleksową konserwacją dzieł sztuki, a w szczególności architektury i rzeźby. Drugim polem działalności są badania konserwatorskie – m.in. ustalanie stratygrafii tynków i artykulacji elewacji czy elementów wystroju oraz wyposażenia wnętrz. Wszystkie prace przeprowadzane są w kilku- lub kilkunastoosobowych zespołach pod kierunkiem dyplomowanego konserwatora dzieł sztuki, Piotra Wanata. Firma posiada w swoim dorobku obiekty zróżnicowane stylistycznie – gotyckie kościoły (np. ceglane elewacje i wnętrze kościoła św. Jerzego w Dzierżoniowie; wnętrze prezbiterium kościoła św. Macieja we Wrocławiu), renesansową rzeźbę (ambona kościoła św. Macieja we Wrocławiu).

Adres e-mail: praca@restoart.pl