edukator/animator

23.06.2014

Muzeum Historii Żydów Polskich, ,

Zakres obowiązków

przeprowadzenie 90 minut warsztatów z oferty edukacyjnej Muzeum dla grupy ok. 30 osób w przestrzeni zamkniętej w każdym mieście; współprowadzenie działań animacyjnych na podstawie dostarczonych przez Muzeum scenariuszy w przestrzeni wystawy mobilnej w każdym mieście; aktywna obecność na wystawie – interakcje ze zwiedzającymi oraz przekazywanie informacji o tematyce wystawy podczas ekspozycji wystawy – 6 godzin każdego dnia ekspozycji lub 8 godzin, jeśli w danej miejscowości nie odbywają się warsztaty wymienione w pkt. 9. Współpraca z zespołem koordynującym projekt oraz koordynatorami lokalnymi.

Wymagania

Oferty należy przesyłać do 23 czerwca (do końca dnia) na adres: mnk@jewishmuseum.org.pl Warunkiem niezbędnym do podjęcia współpracy z Zamawiającym jest posiadanie doświadczenia w zakresie realizacji działań edukacyjnych oraz przebyte szkolenia z zakresu historii i kultury żydowskiej oraz pracy z grupami. Muzeum na kółkach to wystawa edukacyjna przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich, która będzie gościć w wybranych miastach w całym kraju. Na wystawie pokażemy historię tysiąca lat ich dziejów zaprezentowaną w telegraficznym skrócie, przedstawimy najważniejsze instytucje gminy żydowskiej, opowiemy o barwnym okresie dwudziestolecia międzywojennego, prezentując życie ówczesnych polskich Żydów i języki, którymi mówili. Zamówienie jest finansowane w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009–2014 w ramach projektu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” (PL08), nr umowy 1/PD/2013/PL08/NMF.

Muzeum Historii Żydów Polskich poszukuje edukatorów do animowania działań edukacyjnych wokół mobilnej wystawy Muzeum na kółkach podczas tras wyjazdowych.