Asystent ciemni fotograficznej

07.04.2014

Fundacja Sztuk Wizualnych w Krakowie, ul. Ślusarska 9, 30-710 Kraków,

Zakres obowiązków

-pomoc gościom wystawy w naświetlaniu fotogramów, -wywoływanie fotogramów, -utrzymywanie porządku w ciemniach, -współpraca z wolontariuszami i koordynatorami MFK oraz pracownikami Galerii -kontakt, współpraca z firmą utylizujacą chemikalia

Wymagania

-doświadczenia w pracy w ciemni, -wykształcenia kierunkowego, -wiedzy na temat instytucji kultury, -wiedzy na temat fotografii tradycyjnej, -bardzo dobrej znajomości procesu,naświetlania i wywoływania fotogramów -umiejętności organizacji pracy, -samodzielności i sumienności, kreatywności -umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu -komunikatywnej znajomości języka angielskiego

Oferujemy

-zatrudnienie w renomowanej instytucji kultury -nabycie nowych doświadczeń zawodowych -miłe otoczenie współpracowników -służbowy nr telefonu -wynagrodzenie -referencje

Dokumenty aplikacyjne

C.V. prosimy przesłać na adres beata.dlugosz@photomonth.com

Fundacja Sztuk Wizualnych to organizacja pozarządowa powołana w 2001 roku w Krakowie w celu promocji i popularyzacji sztuk wizualnych w Polsce. Głównym polem naszej działalności jest fotografia, a misją szukanie jej nowych definicji w kontekście sztuki współczesnej, historii i socjologii. Głównym przedsięwzięciem kuratorskim Fundacji jest odbywający się co roku festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie. Festiwal to wystawy najważniejszych twórców fotografii, to spotkania z artystami, dyskusje panelowe, projekcje filmowe i koncerty. To też wszystko to, co odbywa się między tymi elementami czyli nieustające spotkania i rozmowy między publicznością, artystami, kuratorami. Fundacja wierzy również mocno w znaczenie i wagę książek, które pozostają z nami na długo po tym, gdy wystawa została już spakowana a konferencja zakończona. Dlatego prowadzi także działalność wydawniczą koncentrując się na publikacjach festiwalowych, książkach z zakresu teorii i historii fotografii oraz popularyzacji wydawnictw niszowych i kolekcjonerskich. We współpracy z krakowskim oddziałem Związku Polskich Artystów Fotografików Fundacja Sztuk Wizualnych prowadziła w latach 2007-2011 Galerię ZPAF i S-ka. Działalność Galerii opierała się nie tylko na organizacji wystaw, ale także na promocji twórczości polskich twórców zagranicą. Fundacja współpracuje z instytucjami kulturalnymi w kraju i zagranicą, jest członkiem międzynarodowych sieci współpracy (np. Curators’ Network) oraz bierze udział w wielu wydarzeniach fotograficznych na świecie.

Numer telefonu: 504252461
Adres e-mail: beata.dlugosz@photomonth.com