Specjalista(-ka) ds. filmów

22.11.2023

Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

Zakres obowiązków

W Otwartych Klatkach nie spoczniemy, dopóki nie zakończymy cierpienia zwierząt. Dołącz do nas i pomóż nam to osiągnąć.   Głównym celem stanowiska specjalisty(-ki) ds. filmów jest to, by w Otwartych Klatkach powstawały treści filmowe pomagające jak najskuteczniej realizować cel organizacji. Dzięki Tobie będziemy mogli lepiej obrazować problem, jakim jest cierpienie zwierząt, a przez to skuteczniej docierać do społeczeństwa.   Pracując na tym stanowisku, będziesz wykorzystywać treści filmowe do kształtowania opinii publicznej. Wesprzesz działania naszych kampanii oraz obszaru komunikacji, dbając o jakość komunikacji wizualnej w organizacji. Pomożesz nam, dzieląc się swoją wiedzą na temat realizacji filmów z innymi aktywistami, jak również samodzielnie realizując krótkie filmy (scenariusz, nagrywanie oraz montaż). W Twoich rękach będzie także opieka nad archiwum filmowym.Swoją pracą pomożesz nam tworzyć silną kulturę aktywistyczną opartą na skuteczności w działaniu, autonomii i krytycznym myśleniu.   Aby realizować te zadania, będziesz:
  • Tworzyć obszar produkcji audiowizualnej w ramach zespołu kreatywnego – Twoim zadaniem będzie opieka nad częścią filmową tego obszaru.
  • Rozwijać wiedzę i umiejętności z obszaru video wśród osób w organizacji, które tego potrzebują – pomożesz nam zwiększyć ilość i jakość treści, które tworzymy jako stowarzyszenie.
  • Regularnie współpracować z zespołami z całej organizacji przy produkcji treści video – będziesz starać się jak najlepiej realizować nasze cele, współpracując z przedstawicielami różnych obszarów naszej organizacji.
  • Realizować krótkie filmy (tworzenie koncepcji, nagrywanie i montaż) – poprzez filmy pomożesz nam skuteczniej docierać do ludzi, pokazując, jak wygląda cierpienie zwierząt.
  • Koordynować projekty filmowe – w przypadku większych projektów będziesz organizować pracę innych osób w zespole.
  • Dbać o archiwizację filmów – będziesz tworzyć archiwum filmowe, dbając o porządek w naszych treściach video.

Wymagania

Czego wymagamy od kandydatów?
  • Mieszkania w Warszawie lub okolicach (max. 1 h drogi od Warszawy) lub możliwości przeprowadzki do Warszawy po podjęciu pracy.
  • Umiejętności obsługi sprzętu audio i video oraz oprogramowania do montażu. Musisz umieć samodzielnie stworzyć film od początku do końca, czyli stworzyć koncepcję, nagrać materiały i następnie je zmontować. Posiadany przez nas sprzęt do nagrywania to SONY A7IV z różnymi opcjami audio i stabilizacji.
  • Wyczucia estetycznego oraz umiejętności tworzenia ciekawych treści video. Zależy nam, aby wypuszczane przez nas filmy były dobrej jakości i nie odbiegały od wyznaczonych przez nas standardów.
  • Umiejętności pracy w zespole, w tym dzielenia się swoją wiedzą z innymi aktywistami. Chcemy, aby więcej osób w organizacji potrafiło samodzielnie tworzyć proste formy video. Twoje zadanie będzie polegało m.in. na tworzeniu dających elastyczność rozwiązań do pracy z osobami, które nie są specjalistami w obszarze filmu.
  • Dobrej znajomości środowiska social mediów oraz trendów w komunikacji wizualnej.
  • Sumienności i samodzielności w realizacji zadań.
  • Znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu komunikatywnym.
  • Dużej elastyczności czasowej: stanowisko obejmuje pracę w wymiarze godzin pełnego etatu (40 godzin / tydzień), z czego część może odbywać się w niestandardowych godzinach, aby dostosować się do różnic w strefach czasowych, godzin działania wolontaryjnych aktywistów i niespodziewanych wydarzeń.
  • Głębokiego przekonania do misji Otwartych Klatek.
  • Traktowania innych z szacunkiem, przyzwoitością i współczuciem — nawet adwersarzy.
  • Wysokiej etyki pracy, proaktywności i zamiłowania do pracy.
  • “Growth mindset”: poszukujemy osób, które nieustająco chcą się rozwijać, stawać się lepsi w aktywizmie, ale także jako ludzie.
  • Dopasowania do kultury częstego feedbacku.
  • Pragmatycznego myślenia o konsekwencjach działań.
  • Umiejętności rozumowania i komunikowania swojego myślenia.
  • Dużej asertywności i kierowania się wartościami Otwartych Klatek.
  • Umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów.
  Co będzie plusem, ale tego nie wymagamy?
  • Umiejętność tworzenia animacji.
  • Znajomość zagadnień związanych z fotografią i video.

Oferujemy

Co zyskujesz w ramach pracy w Otwartych Klatkach?
  • Pracę z misją — pomagasz budować lepszy świat dla zwierząt.
  • Przejrzyście ustalone wynagrodzenie — otrzymasz wynagrodzenie za swój aktywizm. Gwarantujemy umowę o pracę. Nasze stawki nie są negocjowalne.
  • Możliwość skorzystania z pakietu prywatnej opieki zdrowotnej, współfinansowanego przez Otwarte Klatki.
  • Czas — masz mniej ograniczeń czasowych działając dla zwierząt na pełen etat w porównaniu z działaniem w swoim wolnym czasie.
  • Wysoką elastyczność — pracujesz zdalnie, z domu i samodzielnie rozliczasz się ze swojego czasu i obowiązków.
  • Zaufanie — zatrudniając osoby dajemy im dużą dowolność i odpowiedzialność za organizację, ufając, że zrobią to, co najlepsze dla organizacji
  • Autonomię — doświadczysz wolności i niezależności w podejmowaniu decyzji.
  • Transparentność — masz wgląd w pracę oraz decyzje innych, tak samo, jak osoby budujące organizację mają wgląd w twoją pracę.
  • Szczerą kulturę pracy — będziesz wiedzieć, co robią twoi koledzy i co tak naprawdę myślą.
  • Wiedzę — poznasz i otrzymasz wsparcie od osób, które od wielu lat walczą o zwierzęta.
  • Nieustanny rozwój – będziesz miał nie tylko możliwość, ale także wsparcie w ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności i zdobywaniu nowych doświadczeń.
  • Zdolność do wpływania na organizację — zależy nam, by ludzie otwarcie wyrażali swoje zdanie i w ten sposób wpływali na to, jaką organizacją jesteśmy.
  • Śmiech — aktywizm może być czasami przytłaczający, dlatego uważamy, że posiadanie luźnej atmosfery jest kluczem do zrównoważenia tego.

Dokumenty aplikacyjne

Formularz na stronie internetowej: https://www.otwarteklatki.pl/oferta-pracy-filmy-2023

Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. Od 2018 roku jesteśmy częścią Anima International — działamy w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Ukrainie i Norwegii. Wierzymy, że zmiana sytuacji zwierząt jest możliwa. Zabiegamy o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków ich życia. Wspieramy międzynarodowe inicjatywy i jesteśmy częścią globalnych koalicji na rzecz praw zwierząt, m.in. Open Wing Alliance i Fur Free Retailer.

www.otwarteklatki.pl
Numer telefonu: 883858822
Adres e-mail: rekrutacja@otwarteklatki.pl