Instruktor/ka warsztatów artystycznych dla młodzieży i pasjonatów

07.09.2023

studio modus, ul. Okulickiego 12/2, 35-222 Rzeszów

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie warsztatów artystycznych w dziedzinach rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika dla młodzieży przygotowującej się na studia artystycznej oraz pasjonatów, którzy hobbystycznie zajmują się sztukami plastycznymi.
  • Uwaga: nie wymagamy wszystkich umiejętności od jednej osoby.
  • Liczymy, że zgłoszą się graficy, malarze i rzeźbiarze.
  • Zajęcia będą od października raz w tygodniu w każdą sobotę w naszej nowej pracowni artystycznej w Rzeszowie. Przy czym (w przypadku zgłoszenia kilku osób z różnych dziedzin jest możliwość ułożenia grafiku zajęć, którzy z dużym wyprzedzeniem (np. na 2 miesiące do przodu wyznacza, kto kiedy ma prowadzić zajęcia), więc jeśli ktoś nie chce lub nie może przyjeżdżać do Rzeszowa co tydzień, to nie ma sprawy.
  • W studiu pracuje manager, który będzie ogarniał wszelkie sprawy organizacyjne.
  • Chcielibyśmy stworzyć warsztaty, w których wiodące dziedziny to rysunek oraz malarstwo, ale w których będą także zajęcia z grafiki i rzeźby.
  • Planujemy otworzyć dwie równoległe grupy po 12 osób każda:
  1. grupa 1 (poranna), 10.00-14.00,
  2. grupa 2 (popołudniowa), 14.30-18.30 (ponieważ w grę wchodzi dojazd z Krakowa - zapewne pociągiem, godziny rozpoczęcia zajęć sa do uzgodnienia).
  • Na obecną chwilę mamy uczniów tylko do jednej (porannej) grupy, ale z czasem na zasadzie reklamy i działalności w socialmediach chcielibyśmy przyciągnąć do pracowni kolejne osoby.
  Uczniowie, którzy już się zapisali na zajęcia:
  • Obecnie mamy 6-7 osób chętnych,
  • są już oni ukierunkowani na to co i gdzie chcą studiować (głównie jest to grafika i malarstwo na ASP w Krakowie),posiadają już pewien poziom umiejętności; na pierwszych zajęciach zrobimy przegląd, aby wiadomo było co kto umie (większość chodzi już od kilku lat na nasze zajęcia plastyczne dla dzieci i z chwilą pójścia do liceum ich plany i motywacja się skonkretyzowały); to zgrana grupa, która bardzo chce się rozwijać i potrzeba im dobrych nauczycieli.

Wymagania

  • umiejętności warasztatowe na poziomie akademickim z zakresu: rysunek/malarstwo/rzeźba/grafika.
  • Uwaga, jeśli ktoś nie umie wszystkiego niech też się zgłosi:) (portfolio prac proszę składać na nasz adres sekretariat@studiomodus.pl)
  • doświadczenie w uczeniu nie jest wymagane, ale mile widziane,
Mile widziane również cechy osobowości i umiejętności oraz postawy, które umożliwiają pracę z grupą uczniów:
  • pasja do sztuki i uczenia,
  • poraktywność,
  • asertywność,
  • zaangażaowanie w pracę,
  • życzliwość,
  • ambicja,
  • zorganizowanie i odpowiedzialność,
  • umiejetność prezcyzyjnej komunikacji,
  • chęć rozwoju.

Oferujemy

  • stabilną pracę w nowowyremontowanej pracowni artystycznej w Rzeszowie,
  • umowę zlecenie na początku na czas określony (do końca roku 2023), z możliwością przedłużenia,
  • stawki godzinowe 40zł/netto godzina pracy dla studenta, 50zł/netto dla absolwenta,
  • zwrot pieniędzy za dojazd z Krakowa do Rzeszowa i spowrotem,
  • możliwość rozwoju w kierunku edukacji artystycznej (jesteśmy studiem rysunku z dużym doświadczeniem oraz ogromnym parciem na rozwój, także pracowników).

Dokumenty aplikacyjne

  • CV,
  • PORTFOLIO złożone z około 10-15 prac rysunkwych, malarskich, rzeźbarskich, graficznych

Studio Modus jest studiem rysunku architektonicznego, prowadzimy kursy dla uczniów zdających na architekturę, ale od tego roku chcemy rozkręcić warsztaty artystyczne dla młodzieży chcących studiować na kierunkach artystycznych na ASP. Mamy 20 lat doświadczenia w dydaktyce.

studiomodus.pl/ www.facebook.com/studiomodus
Numer telefonu: 786237235
Adres e-mail: sekretariat@studiomodus.pl