WSPÓŁPRACOWNIKA DS. OPRAWY I RAMOWANIA OBIEKTÓW NA PODŁOŻU PAPIEROWYM

02.09.2022

Muzeum Narodowe w Krakowie, Al.3 Maja 1, 30-062 Kraków

Zakres obowiązków

  • Poszukujemy współpracownika / współpracowników do realizacji zleceń związanych z oprawą i ramowaniem obiektów na podłożu papierowym (akwarele, rysunki, grafiki, mapy itp.) w siedzibie Muzeum Narodowego w Krakowie (Gmach Główny) na rzecz wystaw oraz bieżącej działalności muzealnej.

  • Poszukujemy osoby samodzielnej i kreatywnej, dobrze zorganizowanej, umiejącej dobrze planować swoją pracę, posiadającej umiejętność wykonywania pracy o charakterze manualnym, entuzjastycznie nastawionej do pracy, komunikatywnej i otwartej na pracę zespołową z pracownikami MNK (Koordynatorzy Wystaw, Konserwatorzy, pracownicy Magazynu Obiektów i Magazynu Ram).
  Główne obowiązki:
  • wycinanie passe-partout z dostarczonego materiału,
  • mierzenie obiektów, komponowanie, planowanie,
  • planowanie i wyliczanie ilości potrzebnego do danego zadania materiału,
  • mocowanie zawieszeń, montaż muzealiów w passe-partout lub na podkładach metodami, wskazanymi przez konserwatorów MNK,
  • montowanie obiektów w gotowych, przeszklonych ramach, zabezpieczanie odwroci itp.

Wymagania

Oczekujemy:
  • doświadczenie w oprawianiu i ramowaniu dzieł sztuki,
  • zdolności manualne, staranność, poczucie estetyki, znajomość zasad kompozycji,
  • podstawowa znajomość zasad bezpiecznego obchodzenia się z muzealiami oraz  chęć doszkolenia się w tym zakresie,
  • umiejętności pracy samodzielnej i zespołowej.
  Mile widziane:
  • wykształcenie plastyczne – absolwenci szkół artystycznych (możliwość przyuczenia),
  • doświadczenie w pracy w muzealnictwie lub innej instytucji kultury

Oferujemy

  • zatrudnienie w ramach umowy zlecenie przy wybranych projektach wystawienniczych i działalności bieżącej MNK w zależności od bieżącego zapotrzebowania w godzinach pracy Muzeum od poniedziałku do piątku.
  • dedykowane pomieszczenie wyposażone w specjalistyczne narzędzia, w tym nożyce do cięcia kartonu, nóż do wycinania passe-partout, mata do cięcia, linijki metalowe z wzmocnionym brzegiem, antypoślizgowe; obciążniki do papieru, nożyki, skalpele i inne narzędzia potrzebne do ramowania, kauter.

Dokumenty aplikacyjne

Zapraszamy do przesyłania dokumentów aplikacyjnych CV poprzez formularz.

Muzeum Narodowe w Krakowie jest instytucją kultury z przeszło 140-letnią tradycją. Zbiory, nad którymi sprawujemy pieczę, liczą ponad 900 tysięcy eksponatów, a naszą misją jest zachowanie i upowszechnianie sztuki polskiej oraz zagranicznej, zwłaszcza ośrodka krakowskiego, między innymi poprzez pozyskiwanie, zabezpieczanie i konserwację dzieł sztuki, a także działalność wystawienniczą i edukacyjną skierowaną do szerokiego grona odbiorców.

www.mnk.pl
Numer telefonu: +48 124335514
Adres e-mail: kariera@mnk.pl