Projektantka/ Projektant Wystaw w Muzeum Narodowym w Krakowie.

04.07.2022

Muzeum Narodowe w Krakowie, Al.3 Maja 1, 30-062 Kraków

Zakres obowiązków

·        samodzielne przygotowywanie koncepcyjnych i wykonawczych projektów oraz wizualizacji aranżacji wystaw zgodnie z wewnętrznymi procedurami oraz wymogami (m.in. konserwatorskimi, ppoż) ·        projektowanie plików produkcyjnych materiałów poligraficznych do przestrzeni wystawy (np. podpisy, tablice edukacyjne i informacyjne, fototapety, oznaczenia komunikacyjne) ·        planowanie i kontrolowanie wydatków związanych z realizacją projektów zgodnie z przydzielonymi budżetami, w tym przygotowywanie wstępnych i wykonawczych kosztorysów wystaw we współpracy z Działem Technicznym ·        przygotowywanie zapytań ofertowych i nadzór nad realizacją zamówień na wybrane elementy aranżacji u kontrahentów zewnętrznych. W razie konieczności przeprowadzenia przetargu przygotowanie niezbędnej dokumentacji z zakresu aranżacyjnego dla Sekcji Zamówień Publicznych ·        pełnienie nadzoru autorskiego nad przygotowywanymi przez siebie projektami, w tym bieżące weryfikowanie realizacji prac budowlano-montażowych, a także dostaw wszelkich usług i elementów scenograficznych produkowanych wewnętrznie bądź przez kontrahentów zewnętrznych ·        bieżąca współpraca z członkami Zespołów Projektowych, w tym w szczególności z Kuratorami, Koordynatorami i Działem Technicznym w ramach przygotowywania koncepcji i jej implementacji ·        samodzielne przygotowywanie projektów re-aranżacji i przebudowy wybranych przestrzeni niewystawowych w Muzeum.

Wymagania

·        wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: architektura, projektowanie wnętrz) ·        min 2 lata doświadczenia w projektowaniu wnętrz / wystaw sztuki / instalacji artystycznych -  mile widziane doświadczenie pracy w branży kreatywnej, sektorze kultury oraz doświadczenie we współpracy z artystami, galeriami sztuki, kuratorami wystaw itp. ·        obsługa programów AutoCAD, Sketchup lub 3Dmax oraz pakietu Adobe w tym takich programów jak Illustrator oraz Indesign, ·        umiejętności tworzenia i czytania dokumentacji technicznej, ·        znajomości trendów projektowych z branży scenografii, wystawiennictwa oraz projektowania wnętrz oraz bieżących rozwiązań audio-wizualnych, ·        bardzo dobrej umiejętności obsługi komputera i pakietu MS Office, w tym w szczególności programu Excel wykorzystywanego do przygotowywania zestawień, kosztorysów itp., ·        znajomości języka angielskiego na poziomie min. B2 pozwalającej na swobodne nawiązywanie relacji z zagranicznymi współorganizatorami, kuratorami i kurierami dzieł sztuki, ·        wysokiego poczucia odpowiedzialności i zaangażowania w wykonywane obowiązki, ·        wysokiej kultury osobistej i kompetencji interpersonalnych pozwalających na budowanie partnerskich relacji z pracownikami MNK i współpracownikami zewnętrznymi, ·        bardzo dobrej organizacji pracy własnej, w tym umiejętności ustalania priorytetów i asertywności.

Oferujemy

·        zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultury, ·        stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę na pełny etat, ·        możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, ·        atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku), ·        możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych, ·        darmowe wejścia do wielu muzeów na terenie Krakowa, ·        możliwość skorzystania z karty ICOM.

Dokumenty aplikacyjne

CV + Portfolio projektów aranżacji wnętrz (przesłane w formacie .pdf bądź w formie linku do strony internetowej)

Muzeum Narodowe w Krakowie jest instytucją kultury z przeszło 140-letnią tradycją. Zbiory, nad którymi sprawujemy pieczę, liczą ponad 900 tysięcy eksponatów, a naszą misją jest upowszechnianie sztuki polskiej i zagranicznej. Zatrudniamy obecnie prawie 600 pracowników w kilkunastu oddziałach zlokalizowanych w Krakowie oraz w Zakopanem.

Numer telefonu: +48 124335514
Adres e-mail: kariera@mnk.pl