Asystent w Pracowni Konserwacji Rzemiosła Artystycznego, Metalu i Broni

08.02.2022

Muzeum Narodowe w Krakowie, al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków

Zakres obowiązków

  • konserwacja i restauracja muzealiów, a w szczególności metalu oraz militariów,
  • konserwacja prewencyjna,
  • wykonywanie dokumentacji konserwatorskiej,
  • kontrola stanów zachowania i sporządzanie opinii konserwatorskich,
  • przygotowywanie zaleceń i programów konserwatorskich,
  • przeprowadzanie planowych przeglądów ekspozycji i magazynów w tym kontrola stanu zachowania obiektów oraz warunków ich przechowywania,
  • nadzór konserwatorski i bezpośredni udział w ruchu wewnętrznym i  zewnętrznym muzealiów związanym z urządzaniem ekspozycji, montażem, fotografowaniem i filmowaniem, transportem,
  • udział w wyjazdach z obiektami w kraju i zagranicę,
  • współpraca ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi Muzeum a w szczególności
  • z kustoszami oraz magazynami zbiorów,
  • praca w systemie bazodanowym „Muza”.

Wymagania

  • preferowane wykształcenie kierunkowe z zakresu konserwacji dział sztuki, archeologii lub innych pokrewnych dziedzin artystycznych, również chemii lub materiałoznawstwa,
  • 2-letnie doświadczenie zawodowe w pracach konserwatorskich związanychz zabytkami wykonanymi z metalu (w tym praktyki),
  • predyspozycje manualne do konserwacji metalowych zabytków rzemiosła artystycznego,
  • umiejętności techniczne w zakresie nieszablonowych napraw oraz obsługi narzędzi związanych z wykonaniem takich działań (lutowanie cyną, srebrem),
  • staranność i zaangażowanie,
  • wysokie zdolności interpersonalne i kultura osobista,
  • umiejętność pracy samodzielnej oraz zespołowej,
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (mile widziana znajomość języka francuskiego lub niemieckiego),
  • podstawowa znajomość pakietu Office (Word, Excel, PowerPoint).

Oferujemy

  • zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultury,
  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • bezpośredni kontakt i pracę z muzealiami,
  • udział w szkoleniach wewnętrznych z zakresu: prewencji konserwatorskiej, obchodzenia się z zabytkami, obsługi programu bazo-zadaniowego Muza,
  • możliwość rozwoju naukowego w temacie prewencji konserwatorskiej,
  • udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych,
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole,
  • życzliwe otoczenie współpracowników,
  • atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku),
  • możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych,
  • darmowe wejścia do wielu muzeów na terenie Krakowa,
  • możliwość skorzystania z karty ICOM.

Dokumenty aplikacyjne

CV

Muzeum Narodowe w Krakowie jest instytucją kultury z przeszło 140-letnią tradycją. Zbiory, nad którymi sprawujemy pieczę, liczą ponad 900 tysięcy eksponatów, a naszą misją jest upowszechnianie sztuki polskiej i zagranicznej. Zatrudniamy obecnie prawie 600 pracowników w kilkunastu oddziałach zlokalizowanych w Krakowie oraz w Zakopanem.

Numer telefonu: 124335514
Adres e-mail: hr@mnk.pl