Asystent w Pracowni Konserwacji Ram i Pozłotnicza

Muzeum Narodowe w Krakowie, al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków

Termin składania aplikacji: 10.02.2022 Termin ogłoszenia wyników: 28.02.2022

Zakres obowiązków

·         konserwacja i restauracja ram do obrazów oraz obiektów rzemiosła artystycznego, ·         wykonywanie nowych ram, ·         wykonywanie dokumentacji konserwatorskiej prowadzonych prac, ·         sporządzanie opinii i zaleceń konserwatorskich oraz opisów stanu zachowania ram, ·         kontrola stanu zachowania obiektów oraz warunków przechowywania i ekspozycji, ·         nadzór konserwatorski i bezpośredni udział w ruchu wewnętrznym i  zewnętrznym muzealiów związanym z urządzaniem ekspozycji montażem, digitalizacją, transportem, ·         znajomość odczynników chemicznych wykorzystywanych w konserwacji, ·         udział w wyjazdach z obiektami, ·         współudział w tworzeniu harmonogramów pracy i sprawozdań, ·         współpraca ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi Muzeum a w szczególności z kustoszami oraz Magazynami Zbiorów, ·         praca w systemie bazodanowym Muza.

·         wykształcenie wyższe, ukończone studia artystyczne lub uniwersyteckie z zakresu konserwacja zabytków (minimum w zakresie licencjatu lub statut studenta na pożądanym kierunku), ·         doświadczenie w pracach konserwatorskich w zakresie technik pozłotniczych lub działalność związana z konserwacją zabytkowych ram, zdobyta np. w ramach praktyk  studenckich, ·         znajomość technik pozłotniczych  w teorii i w praktyce , umiejętność złocenia złotem płatkowym, rzeźbienia w drewnie, politurowania, ·         predyspozycje manualne do konserwacji dzieł sztuki ·         znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, ·         znajomość pakietu MS Office; Excel i MS Word, ·         staranność i precyzyjność, ·         dobra organizacja pracy własnej, umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

·         zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultur, ·         stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę, ·      bezpośredni kontakt i pracę z muzealiami ·      udział w szkoleniach wewnętrznych z zakresu: prewencji konserwatorskiej, obchodzenia się z zabytkami, obsługi programu bazo-zadaniowego Muza ·      możliwość rozwoju naukowego w temacie prewencji konserwatorskiej ·      udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych ·      pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole ·      życzliwe otoczenie współpracowników ·      możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych ·      atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku), ·      możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych, ·      darmowe wejścia do wielu muzeów na terenie Krakowa, ·      możliwość skorzystania z karty ICOM.

Dokumenty aplikacyjne

CV

Dział Konserwacji Muzeum Narodowego w Krakowie tworzy jedenaście specjalistycznych pracowni konserwatorskich, z których każda prowadzi działania w obrębię konserwacji praktycznej i prewencyjnej nad muzealiami ściśle związanymi ze specyfiką danej pracowni. Realizowane przez pracownie zadania oparte są o bezpośredni kontakt z obiektami zabytkowymi z dziedzin min. malarstwa, rzeźby, rzemiosła, papieru i tkanin, należących do zbiorów MNK oraz innych instytucji krajowych i zagranicznych.

mnk.pl
Numer telefonu: 124335514