konserwator dzieł sztuki

14.12.2020

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Kozłówka 3, 21-132 Kamionka woj. lubelskie,

Zakres obowiązków

Nadzór nad warunkami eksponowania, przechowywania, przemieszczania, pakowania i transportu obiektów oraz pracami renowacyjnymi wykonywanymi przez określone komórki organizacyjne muzeum, Prowadzenie prac konserwatorskich przy obiektach zabytkowych z zakresu rzeźby, rzemiosła artystycznego i malarstwa oraz przy kamiennych elementach architektonicznych w pracowni konserwatorskiej, z uwzględnieniem wszystkich możliwych rozwiązań technicznych i technologicznych oraz ich dokumentowanie zgodnie ze Schematem Dokumentacji Konserwatorskiej, wykonywanie dokumentacji fotograficznej, wprowadzanie danych do rejestru oraz do programu MONA, Opiniowanie pod względem konserwatorskim wykazu obiektów zgłaszanych do zakupu, dokumentacji konserwatorskich otrzymywanych z zewnątrz, kosztorysów i programów prac konserwatorskich zleconych na zewnątrz, Przygotowywanie opisów stanów zachowania obiektów przejmowanych przez muzeum w depozyt lub użyczanych na wystawy, Udział w pracach związanych z realizacją wystaw, działalnością naukową i badawczą dotyczącą zbiorów, Przygotowywanie wniosków o dofinansowanie projektów konserwatorskich.

Wymagania

wykształcenie wyższe kierunkowe z dziedziny konserwacji dzieł sztuki: konserwacja malarstwa sztalugowego i rzeźby polichromowanej / konserwacja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych, doświadczenie min. 5 lat w pracach konserwatorskich i restauratorskich, znajomość wymogów konserwatorskich oraz przepisów prawnych dotyczących ewidencjonowania oraz ruchu obiektów, znajomość zasad bezpieczeństwa i ochrony zbiorów, znajomość nowych trendów w dziedzinie konserwacji prewencyjnej oraz aktualnych tendencji w muzealnictwie dotyczących magazynowania zbiorów i wystawiennictwa, umiejętność obsługi komputera (pakiet MS Office, kreator dokumentacji konserwatorskich). Mile widziane: znajomość specyfiki pracy w muzeum, dokładność, rzetelność, punktualność, dyspozycyjność, staranność, efektywność w wykonywaniu powierzonych obowiązków, umiejętność pracy w zespole (otwartość, komunikatywność, pozytywne nastawienie), znajomość języków obcych np. język angielski na poziomie min. B2, referencje.

Oferujemy

ciekawą pracę w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym, zatrudnienie w ramach umowy o pracę, udział w kursach, szkoleniach, konferencjach, możliwość dalszego rozwoju zawodowego.

Dokumenty aplikacyjne

CV, list motywacyjny, klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym dla potrzeb niezbędnych procesów rekrutacji prowadzonych przez Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Kozłówka 3, 21-132 Kamionka zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (kancelaria), przesłać pocztą na adres: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, 21-132 Kamionka lub drogą elektroniczną na adres: kancelaria@muzeumzamoskich.pl, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 stycznia 2021 r. z adnotacją: „Oferta na stanowisko: konserwator dzieł sztuki”. O terminie przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, wybrani kandydaci będą informowani telefonicznie.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest instytucją kultury wpisaną do Państwowego Rejestru Muzeów prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do Rejestru Instytucji Kultury Województwa Lubelskiego w Lublinie. Ma status Pomnika Historii i jest jednym z bardziej znanych muzeów rezydencjonalnych w Polsce. Działa już ponad siedemdziesiąt lat w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym, który do 1944 roku stanowił siedzibę rodu Zamoyskich i ich ordynacji. Rezydencja, ocalona od zniszczeń wojennych i powojennych, jest obecnie niezwykłym świadectwem polskiej kultury. W pałacu udostępniane są historyczne wnętrza z autentycznym wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku. Kaplica pałacowa to replika kaplicy królewskiej z Wersalu. W dawnej wozowni znajduje się jedyna w Europie Galeria Sztuki Realizmu Socjalistycznego. Urządzamy też różnorodne wystawy czasowe. Co roku nasze ekspozycje ogląda około 200 000 zwiedzających. konserwator dzieł sztuki

Numer telefonu: 818528307
Adres e-mail: kadry@muzeumzamoyskich.pl