Konserwator dzieł sztuki

22.06.2017

Muzeum Narodowe w Krakowie, ,

Zakres obowiązków

konserwacja i restauracja muzealiów rzemiosła artystycznego ( m.in. szkło, ceramika, materiały organiczne, obiekty łączone z kilku materiałów ) i militariów, w tym obiektów ze skóry konserwacja prewencyjna wykonywanie dokumentacji do prowadzonych prac prowadzenie i nadzorowanie badań technologicznych kontrola stanów zachowania muzealiów i sporządzanie opinii konserwatorskich przygotowywanie zaleceń konserwatorskich nadzór konserwatorski nad bezpiecznym obchodzeniem się z obiektami, w szczególności nad przechowywaniem, wystawami i transportem, fotografowaniem i filmowaniem przygotowywanie wniosków do projektów konserwatorskich i naukowo-badawczych

Wymagania

wykształcenie wyższe, kierunkowe w zakresie konserwacji dzieł sztuki, doświadczenie w pracach konserwatorskich przy obiektach rzemiosła artystycznego i militariach, w tym wykonanych ze skóry, staranność i zaangażowanie, dodatkowym atutem będą ukończone specjalistyczne kursy z zakresu konserwacji, badań naukowych wspierających działania konserwatorskie oraz dobra znajomość języka obcego.

Oferujemy

umowę o pracę; pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole; możliwość rozwoju zawodowego.

Dokumenty aplikacyjne

Do aplikacji należy dołączyć: CV, list motywacyjny, port folio ( w dowolnej formie) Proces rekrutacyjny prowadzi Natalia Głębocka – Specjalista ds. personalnych

Muzeum Narodowe w Krakowie poszukuje konserwatora dzieł sztuki w zakresie konserwacji rzemiosła artystycznego i militariów, w tym obiektów ze skóry. Poszukujemy osoby samodzielnej i kreatywnej, entuzjastycznie nastawionej do pracy i nowych wyzwań, chętnej do podnoszenia swoich kwalifikacji, komunikatywnej i potrafiącej pracować zespołowo.