Konserwator dzieł sztuki na podłożu drewnianym

06.07.2016

Muzeum Narodowe w Krakowie, Al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków,

Zakres obowiązków

Poszukujemy osoby samodzielnej i kreatywnej, entuzjastycznie nastawionej do pracy i nowych wyzwań, chętnej do podnoszenia swoich kwalifikacji, komunikatywnej i potrafiącej pracować zespołowo. Podstawowe zadania: 1. konserwacja i restauracja muzealiów 2. konserwacja prewencyjna 3. wykonywanie dokumentacji do prowadzonych prac 4. prowadzenie i nadzorowanie badań technologicznych 5. kontrola stanów zachowania muzealiów i sporządzanie opinii konserwatorskich 6. przygotowywanie zaleceń konserwatorskich 7. nadzór konserwatorski nad bezpiecznym obchodzeniem się z obiektami, w szczególności nad przechowywaniem, wystawami i transportem, fotografowaniem i filmowaniem 8. przygotowywanie wniosków do projektów konserwatorskich i naukowo-badawczych 9. prowadzenie szkoleń i wykładów z zakresu konserwacji muzealnej

Wymagania

Wymagania: wykształcenie wyższe w zakresie konserwacji dzieł sztuki, minimum 3 lata doświadczenia w pracach konserwatorskich, dodatkowym atutem będą ukończone specjalistyczne kursy z zakresu konserwacji, badań naukowych wspierających działania konserwatorskie oraz dobra znajomość języka obcego

Oferujemy

umowę o pracę; pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole; możliwość rozwoju zawodowego

Dokumenty aplikacyjne

CV, list motywacyjny, ewentualnie portfolio

Muzeum Narodowe w Krakowie poszukuje konserwatora dzieł sztuki na podłożu drewnianym (malarstwo/rzeźba) do Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby w Pałacu Bp E.Ciołka.

Adres e-mail: agnieszka.sensula@mnk.pl