Oferta pomocy ASP dla studentów/doktorantów uczelni artystycznych z Ukrainy

Oferta pomocy ASP dla studentów/doktorantów uczelni artystycznych z Ukrainy

Пропозиція Академії образотворчих мистецтв імені Яна Матейка в Кракові для студентів і аспірантів академії мистецтв з України

• Мистецька практика (стажування)

Запрошуємо студентів, аспірантів, випускників українських академій мистецтв взяти участь у мистецькій практиці у Академії образотворчих мистецтв у Кракові (ASP).
Мистецька практика – індивідуальна митецька програма в ASP під керівництвом викладача мистецтв.
Практика безкоштовна, триватиме один або два семестри.

• Переведення до ASP

Студенти українських академій мистецтв, які хочуть продовжити навчання в Польщі, можуть подати заяву на переведення до ASP.
Переведення можливе для осіб, які мають статус студента за одним із напрямів навчання: живопис, сценографія, художня освіта, скульптура, графіка, дизайн інтер’єру, консервація та реставрація творів мистецтва, дизайн, інтермедіа.

• Безкоштовний курс польської мови

Для осіб, які проходитимуть стажування або навчатимуться в ASP, пропонуємо безкоштовний курс польської мови.

Якщо вас цікавить пркатика чи навчання в ASP, будь ласка, заповніть форму: https://forms.office.com/r/xKBLBDAg7Z

Інформацію та допомогу можна отримати:
Навчальний Відділdzialnauczania@asp.krakow.pl
тел.: +48 12 299 20 43

Бюро Міжнародної Співпраціerasmus@asp.krakow.pl
тел.: +48 12 299 20 66, +48 789 304 385

Oferta pomocy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie dla studentów/doktorantów uczelni artystycznych z Ukrainy

• STAŻ ARTYSTYCZNY

Zapraszamy studentów/doktorantów/absolwentów uczelni artystycznych z Ukrainy do odbycia stażu artystycznego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (ASP).
Staż artystyczny to realizacja indywidualnego programu artystycznego pod opieką nauczyciela akademickiego w murach ASP.
Staż może trwać jeden lub dwa semestry i jest bezpłatny.

• PRZENIESIENIE DO ASP

Studenci uczelni artystycznych z Ukrainy, którzy planują kontynuować naukę w Polsce, mogą ubiegać się o przeniesienie na studia do ASP.
Przeniesienie jest możliwe dla osób, które posiadają status studenta jednego z następujących kierunków studiów: malarstwo, scenografia, edukacja artystyczna, rzeźba, grafika, architektura wnętrz, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, wzornictwo, intermedia.

• BEZPŁATNY KURS JĘZYKA POLSKIEGO

Dla osób, które podejmą w ASP staż lub studia, oferujemy bezpłatny kurs języka polskiego.
Osoby zainteresowane odbyciem stażu lub podjęciem studiów w ASP prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.office.com/r/xKBLBDAg7Z

Dodatkowe informacje:
Dział Nauczania: dzialnauczania@asp.krakow.pl