Oferta kształcenia w watykańskiej Szkole Sztuk i Rzemiosła  - Scuola delle Arti e dei Mestieri
16.06.2023

Oferta kształcenia w watykańskiej Szkole Sztuk i Rzemiosła - Scuola delle Arti e dei Mestieri

Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazuje infomację nt. naboru do udziału w półrocznym kursie Szkoły Sztuk i Rzemiosła (Scuola delle Arti e dei Mestieri), prowadzonej przez Fabrykę św. Piotra (instytucja zarządzająca Bazyliką św. Piotra) we współpracy z watykańską Fundacją Fratelli Tutti.

Szkoła prowadzi nabór dla łącznie 20 osób o następujących specjalnościach:

• kamieniarze;
  • murarze; sztukatorzy i dekoratorzy;
  • stolarze;
  • kowale;
  • mozaicyści.

Strona watykańska oferuje bezpłatny kurs trwający od października 2023 r. do marca 2024 r. wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem.

Oferta skierowana jest do osób w wieku od 18 do 25 lat posiadających odpowiedni dyplom poświadczający ukończenie szkoły o charakterze artystycznym, technicznym lub zawodowym - stanowiący odpowiednik wskazanych w ogłoszeniu włoskich typów dyplomów.

Konieczna jest znajomość języka włoskiego na poziomie co najmniej B2.

Zgłoszenia przyjmowane do 15 lipca 2023.

Pliki do pobramia:

Szczegóły na stronie Fundacji „Fratelli tutti” https://www.fondazionefratellitutti.org/en/articles/al-via-la-seconda-edizione-della-scuola-delle-arti-e-dei-mestieri/