Wystawa Karoliny Ślusarczyk "Moje spojrzenie na morze" 5 sierpnia - 9września 2019
02.08.2019

Karolina Ślusarczyk o swojej wystawie
"Szukam obrazów okiem. Morze jest piękne i potężne. To połączenie przyciąga
moją uwagę. Mój wzrok kieruję mną w to, co jest dramatyczne, burzliwe a zarazem spokojne, subtelne, radosne i piękne. Wracam w myślach wtedy do różnych chwil z mojego życia. Rozmyślam, planuję, analizuję, podejmuję decyzję i tworzę obrazy.
Inspiracją dla wszystkich moich prac jest woda, zachody słońca, jasne kolory w naturze i sylwetki stworzone przez ekstremalne światło lub ciemność. Czuję się dobrze w swoim świecie, w roli malarza i ciągle odkrywam nowe pomysły w mojej pracy".

Biografia
Karolina Ślusarczyk urodziła się w 1990 roku w Warszawie.
Obecnie studentka studiów magisterskich II stopnia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Bednarczyka. W 2018 r. uzyskała dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, a także aneks z rysunku prof. Grzegorza Bieniasa.
Laureatka wielu konkursów plastycznych i fotograficznych.
Tworzy, pisze, maluje, fotografuje. W sposób ewolucyjny, indywidualny pozstrzega założenia artystyczne i dociekliwie bada elementy w obrazie. Ostatnio jej umysł jest zaprzątnięty tematem morza, wody.
Świadomie konstruuje inteligentne wypowiedzi artystyczne. Nie robi szkiców malarskich. Rolę tę często pełnią fotografie.