Zapraszamy wszystkich studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie do udziału w V edycji Konkursu Valeo Innovation Challange! Tym razem Valeo zachęca studentów z całego świata nie tylko do innowacji, ale także do rozwijania swojej przedsiębiorczości poprzez zaoferowanie zwycięzcom szansy na stworzenie własnego startupu.
Studenci mogą zaprezentować nowe rozwiązania w obszarach „innowacja technologiczna” lub „nowe wykorzystanie samochodów” w jednej z trzech kategorii:
· pojazdy elektryczne,
· pojazdy autonomiczne,
· mobilność cyfrowa.
Etapy Konkursu
· Faza I „Rejestracja Projektów” - projekty można zgłaszać do 30.03.2018 za pośrednictwem strony Valeo Innovation Challenge 2018. Projekty mogą być zgłaszane przez zespoły składające się z 2 - 5 członków.
· Faza II „Ocena Projektów” - od 02.04 - 15.06.2018 Organizator wyłoni 9 najlepszych projektów, które wejdą do finału. Wyniki zostaną ogłoszone bezpośrednio na stronie Konkursu.
· Faza III „Rozwój projektów” - od 16.06 - 28.09.2018 dziewięć finałowych zespołów zostanie poproszonych o dopracowanie swojego projektu w zakresie:
- Zidentyfikowanego problemu,
- Proponowanego rozwiązania,
- Badań rynku,
- Wpływu na społeczeństwo,
- Modelu biznesowego.
· Faza IV - 12.10.2018 - prezentacja projektów przed jury Konkursu w Paryżu oraz ogłoszenie zwycięzców.
Więcej informacji dotyczących reguł Konkursu oraz formy zgłoszenia projektu można znaleźć bezpośrednio na stronie: Valeo Innovation Challange 2018
Nagroda główna to €200 000!
Kwota nagrody zostanie podzielona pomiędzy 3 zwycięskie zespoły z przeznaczeniem na stworzenie startupu w ciągu 6 miesięcy od ogłoszenia wyników.
Kryteria brane pod uwagę przy ocenie projektu:
· Odważna, innowacyjna i oryginalna idea projektu,
· Wyzwania i znaczenie przedstawionego problemu, w jaki sposób uwzględniono oczekiwania producentów samochodów, użytkowników końcowych i społeczeństwa,
· Jakość projektu:
- Wykonalność projektu,
- Strukturalny model biznesowy.
Finalistami tegorocznej IV edycji Konkursu zostały aż 2 zespoły z Polski! Zwycięzcą w kategorii „Nowy sposób wykorzystania samochodów” został zespół „FUTUCITY” - Julia Górecka i Maciej Zawierucha z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, który otrzymał nagrodę w wysokości 100 000 euro. Zespół przygotował projekt pojazdu, który w dzień służy do transportu przesyłek przy pomocy dronów, natomiast w nocy pojazd zamienia się w kapsułę do spania "on-demand". Zespół „SPIMP” z Politechniki Warszawskiej zajął II miejsce w kategorii „Innowacja technologiczna” i otrzymał nagrodę w wysokości 10 000 euro. Studenci przygotowali projekt detektora, który ma wykrywać lód na jezdni, niezależnie od jego grubości i rodzaju nawierzchni.
Zapraszamy wszystkich kreatywnych, ambitnych i przedsiębiorczych studentów do udziału w Konkursie.
Zostań twórcą samochodu przyszłości i miej swój wpływ na motoryzację jutra!