Studenci nagrodzeni w konkursie rysunku "Idea – object 2016"
09.11.2016

Studenci nagrodzeni w konkursie rysunku "Idea – object 2016"

Studenci krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki zostali nagrodzeni w konkursie rysunku "Idea – object 2016", którego organizatorem jest wileńska Akademia Sztuki. Podsumowaniem konkursu była 5. Międzynarodowa Wystawa Algimantas Švėgžda "Idea – object 2016". Chęć uczestnictwa w konkursie wyraziło 76 artystów z czego 47 zostało wybranych i zaproszonych do udziału. Swe prace przesłali artyści z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Holandii, Finlandii i Białorusi.

Matylda Polak - studentka Wydziału Form Przemysłowych - otrzymała nagrodę w wysokości 300 EUR a także możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w jednej z galerii wileńskiej Akademii i 10-dniowy staż w Nida Art Colony.

Wśród nagrodzonych przez Vilnius Academy of Arts studentów z krakowskiej ASP znaleźli się także:

• Anna Grochowska - otrzymała nagrodę w wysokości 100 EUR
  • Michał Dubanik - otrzymał nagrodę w wysokości 100 EUR

Dyplomy otrzymali:

• Iryna Zhovtogolova
  • Aneta Misiaszek

Jurorami konkursu byli:

• Assoc. Prof. Gediminas Urbonas (Massachusetts Institute of Technology)
  • Svajonė and Paulius Stanikas (artyści)
  • Assoc. Prof. Rolands Gross (Art Academy of Latvia)
  • Phd. Marcin Zawicki (artysta)
  • Phd. Vidas Poškus (Vilnius Academy of Arts)

Więcej na www.

Matylda Polak, Krzesła, 2014, ołówek, 100x70 cm.