Dzieje się

Projekt „Przekraczamy granice. Push the limits” - kurs językowy, szkolenia, staże
01.08.2016

Projekt „Przekraczamy granice. Push the limits” - kurs językowy, szkolenia, staże

Skończyłeś/aś szkołę lub studia i od pewnego czasu nie wiesz co dalej robić? Bezskutecznie poszukujesz pracy, wysyłają dziesiątki CV do różnych firm? A może czekasz aż pojawi się jakaś okazja, bo tak naprawdę nie wiesz, jak zrobić pierwszy krok w dalszym rozwoju? Spróbuj wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać takiego miejsca, w którym faktycznie nauczysz się czegoś ważnego, ruszysz do przodu i zmienisz swoją sytuację. Zobacz, co proponujemy.

Praktyczna nauka porozumiewania się w języku obcym, staże zagraniczne, unikalne doświadczenie, nowe kontakty, rozwój kompetencji, wsparcie w określeniu i rozwoju ścieżki zawodowej, doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy. To wszystko w jednym miejscu, zupełnie bezpłatnie! To już ostatnia szansa, aby zgłosić się do udziału w pierwszej edycji projektu "Przekraczamy granice. Push the limits". Wszelkie praktyczne informacje o projekcie i rekrutacji znajdziesz na www.plineu.org. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie, a odpowiemy na wszystkie pytania (tel. 12 411 05 24).

Ważną częścią całego projektu jest udział w dwumiesięcznym stażu za granicą. Jeśli nie jesteś przekonany/a czy wyjazd za granicę to dobry pomysł, przeczytaj punkty poniżej. Oto kilka najważniejszych powodów, dlaczego warto zainwestować swój czas i energię w ten projekt :)
  1. Nauka porozumiewania się w języku obcym Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to dziś podstawa. Wiadomo, że umiejętność porozumiewania się w języku obcym otwiera wiele drzwi do kariery zawodowej. Znajomość języków i zagranicznego środowiska pracy jest przydatna nie tylko za granicą. Osoby swobodnie komunikujące się w obcym języku mają dziś o wiele większe szanse na lokalnym rynku pracy. Jednak nauka nauce nie równa. Za granicą, przebywając w obcojęzycznym środowisku, nauka języka to prawdziwa przyjemność. To nie tylko książki, reguły i zapamiętywanie słówek, a codzienny kontakt z językiem, stałe ćwiczenie porozumiewania się z innymi , nawet mimo pewnych braków w znajomości języka.
  2. Cenne doświadczenie, nie tylko zawodowe Doświadczenie zdobyte na stażu za granicą to nie tylko ważny punkt w CV, to przede wszystkim ważny punkt w życiu. Możliwość funkcjonowania przez pewien czas w zupełnie nowym środowisku, to niezwykle cenne doświadczenie. To okazja do sprawdzenia się w nowych sytuacjach, poznania nowych ludzi, innej kultury i zwyczajów. To niezapomniane wspomnienia i przeżycia, które długo będziesz pamiętać.
  3. Praktyka zawodowa Samo wykształcenie, to jeszcze za mało, żeby zrobić na pracodawcy wrażenie, zwłaszcza, że konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża. Za to wszelka aktywność, nawet jeszcze przed podjęciem pierwszej pracy, potrafi podnieść bardzo nasze notowania. Udział w stażach to okazja, żeby wyjść poza szkolną czy uczelnianą teorię i sprawdzić, jak to co wiemy sprawdza sie w praktyce, jak zdobytą wiedzę można wykorzystać do realizacji praktycznych projektów i zastosować w codziennej pracy.
  4. Weryfikacja wyboru zawodu W szkole czy na studiach nie zdobędziemy wiedzy związanej ze specyfiką danego zawodu czy branży. Tylko zderzając się z codziennymi sytuacjami zawodowymi i próbując swoich sił w wybranym zawodzie, będziemy mogli się przekonać, czy się do niego nadajemy, czy to jest faktycznie to, co chcemy w życiu robić, czy nasze wyobrażenia i oczekiwania pokrywają się z rzeczywistością.
  5. Rozwój umiejętności "miękkich" Dzisiaj pracodawcy oczekują od kandydatów wielu tzw." umiejętności miękkich". Liczy się komunikatywność, umiejętność zarządzania czasem i priorytetami, innowacyjność, umiejętność pracy w grupie, radzenie sobie ze stresem i presją czasu. To wszystko są umiejętności, które wymagają wytrenowania. Tylko w praktyce możemy sprawdzić jak reagujemy w pewnych sytuacjach, a przez to wykształcić potrzebne zachowania i wyrobić sobie przydatne nawyki.
  6. Nowe znajomości Staż i udział w projekcie to okazja do poznania nowych ludzi, budowania i rozwijania sieci kontaktów, nawiązywania relacji społecznych, dzięki którym lepiej funkcjonujemy i więcej się uczymy.

Więcej o projekcie na www.plineu.org

W tej kategorii