Nabór na szkolenia w ramach projektu „Europejska Szkoła Organizowania Społecznościowego”
08.08.2016

Masz pomysły i energię do działania, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zarażać swoim entuzjazmem innych sąsiadów i wspólnie zmieniać najbliższe otoczenie?

Ogłaszamy nabór na uczestnictwo w I cyklu trzech 5-dniowych, bezpłatnych szkoleń z zakresu metody organizowania społecznościowego.

Oferujemy tylko 3 miejsca, więc wyślij swoje zgłoszenie jak najszybciej!

Terminy szkoleń:

1 szkolenie: 14-20.09.2016 – Słowacja (Zvoleń)
2 szkolenie: 18-24.01.2017- Polska (Katowice)
3 szkolenie: 10-16.05.2017- Węgry (Budapeszt)

Cykl szkoleń zaadresowany jest do lokalnych aktywistów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy są zainteresowani tematyką angażowania społeczności lokalnych lub działają jako animatorzy społeczni w swoich środowiskach lokalnych.

Podczas I cyklu szkoleniowego zostaną poruszone m.in. następujące zagadnienia:

• kroki metody organizowania społecznościowego
  • umiejętności komunikacyjne,
  • mechanizmy pracy z grupą/organizacją,
  • rozwiązywanie konfliktów w grupie/organizacji
  • narzędzia do moderacji pracy grupy/organizacji
  • organizowanie społecznościowe jako skuteczne narzędzie zmiany społecznej

Wymagania:

• Komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Zajęcia prowadzone będą tylko i wyłącznie w języku angielskim bez obecności tłumacza.
  • Uczestnicy projektu zobowiązani będą do udziału we wszystkich 3 wyjazdach w pełnym wymiarze ich trwania.

Zapewniamy:

• Stowarzyszenie Bona Fides pokrywa koszty podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia w trakcie trwania wszystkich 3 wyjazdów
  • możliwość wymiany doświadczeń z lokalnymi liderami z różnych krajów
  • dostęp do platformy e-learningowej zawierającej przydatne materiały dotyczące tematyki szkoleń
  • ceryfikat Europass.

Warunki rekrutacji:

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego w języku angielskim  na adres wojciech@bonafides.pl w terminie do 19.08.2016 (Piątek). Informujemy, że wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń do uczestnictwa w projekcie zostaną zaproszone 3 osoby.

W przypadku pytań proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny pod numerem: 32 203 12 18.

Projekt współfinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.