Monika Szydłowska i Marlena Biczak - dzięki nim zebrano 95 230 zł w aukcji charytatywnej "ASP & UJ dla Szpitala"
14.05.2020

Dzięki Monice Szydłowskiej i Marlenie Biczak z Wydziału Grafiki ASP w Krakowie – w aukcji charytatywnej dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie "ASP & UJ dla Szpitala" zebrano 95 230 zł! Gratulujemy!

Pomysł na aukcję zrodził się z potrzeby serca. Chcąc pomóc w walce z epidemią koronawirusa – w sposób niekonwencjonalny – Monika i Marlena postanowiły podzielić się swoją sztuką.

Swoje siły połączyły z siłami zespołu Uniwersytet Jagielloński i w ramach akcji #UJdlaSZPITALA zorganizowały internetową aukcję sztuki. Odzew ze strony twórców (pedagogów, studentów i artystów związanych z krakowską ASP), którzy chcieli przekazać na licytację swoje obrazy, rysunki, grafiki czy rzeźby był olbrzymi. Od 150 artystów zebrano ponad 200 prac!

Jak same mówią: "Wynik przerósł nasze oczekiwania – sprzedanych zostało aż 176 prac. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w aukcję, zwłaszcza całemu zespołowi ze strony UJ i ASP. Dziękujemy portalowi Artinfo.pl, który nieodpłatnie przeprowadził licytacje. Dziękujemy artystom, którzy przekazali na aukcję swoje dzieła oraz osobom, które wsparły akcję licytując prace. Gdyby nie te wszystkie osoby – nie byłoby sukcesu. Teraz czeka nas jeszcze wysyłka prac i w tym miejscu chcemy podziękować firmie DHL Parcel, która za darmo dostarczy wylicytowane dzieła sztuki do nowych właścicieli. Dziękujemy z osobna każdemu kto zechciał pomóc!".

Źródło: Facebok ASP w Krakowie