Przedmiotem Konkursu jest wybór oryginalnych, ciekawych pod względem estetycznym i funkcjonalnym projektów rozwiązań w przestrzeni NA, PRZY, OBOK drzwi, jako interpretacji hasła–tematu tegorocznej edycji. Temat Konkursu jest rozwinięciem idei projektowania dla indywidualnego odbiorcy zgodnie z jego potrzebami i oczekiwaniami. W edycji 2017 temat Konkursu powinien być przez Uczestników rozpatrywany w kontekście uzupełniania lub rozwijania funkcjonalności drzwi poprzez rozwiązania/ przedmioty znajdujące się w ich bezpośrednim otoczeniu,organizowania/porządkowania lub ozdabiania tego otoczenia.
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu 2 przedmiotów, funkcjonujących w przestrzeni NA, PRZY, OBOK drzwi,z zastrzeżeniem że każdy z nich musi być projektowany z myślą o innej kolekcji drzwi PORTA. Do wyboru są 4 kolekcje: Porta VECTOR – model E, kolor biały; Porta KONCEPT – model przeszklony C6, kolor Dąb Szkarłatny Portasynchro 3D; Porta BALANCE – model A0, kolor Dąb Klasyczny Portaperfect 3D; GRANIT – drzwi wejściowe płaskie kolor Orzech CPL.
Celem Konkursu jest promocja wzornictwa otwartego na użytkownika oraz upowszechnianie osiągnięć projektowych młodego pokolenia artystów, projektantów i designerów.
Uczestnikiem Konkursu może być pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która jest studentem uczelni wyższej publicznej i niepublicznej, o profilu technicznym lub artystycznym lub ukończyła tę uczelnię w okresie nie dłuższym niż rok .
Przebieg Konkursu:
14.11.2016 – 1.06.2017
rejestracja Uczestników/zgłaszanie projektów w formularzu rejestracyjnym.
2.06.2017 – 12.06.2017
przegląd przez Jury otrzymanych zgłoszeń oraz ocena przez Jury zakwalifikowanych do konkursu prac,
wyłonienie laureatów i przyznanie 1, 2 i 3 miejsca. Ponadto Jury spośród nadesłanych prac wybierze
najciekawsze projekty – wyróżnienia.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na specjalnej Gali podczas wydarzenia Gdynia Design Days 2017.
Projekty oceniane będą przez Jury według poniższych kryteriów:
• oryginalność projektu,
• interpretacja tematu,
• funkcjonalność,
• możliwość zrealizowania projektu, z uwzględnieniem zaproponowanych materiałów
• innowacyjność,
• estetyka,
• sposób uzasadnienia projektu i jego opis.
Jury będzie przyznawało punktację za projekt narastająco od 0 do 10 punktów. O zwycięstwie w każdym etapie Konkursu zadecyduje suma punktów przyznana przez Jury. W wypadku, kiedy więcej projektów otrzyma taką samą liczbę punktów o przyznaniu nagrody decyduje przewodniczący Jury.
Nagrodami w Konkursie są:
a) nagrody pieniężne ufundowane przez Organizatora, które otrzymują autorzy wybranych przez Jury
prac konkursowych:
Źródło: www.portabyme.pl