Konkurs o Nagrodę Eibischa 2023
Data i miejsce wydarzenia: 10.11.2023,

Konkurs o Nagrodę Eibischa 2023

Zapraszamy do zgłaszania się do konkursu malarskiego Fundacji im. Franciszki Eibisch o Nagrodę Eibischa 2023. Komkurs przeznaczony jest do studentek i studentów ostatnich lat oraz do absolwentów uczelni artystycznych na kierunku malarstwa.

Zapraszamy do udziału w konkursie malarskim o Nagrodę Eibischa 2023 organizowanym przez Fundację im. Franciszki Eibisch.

Fundacja im. Franciszki Eibisch została powołana zgodnie z wolą prof. Eugeniusza Eibischa, wybitnego malarza kolorysty. ​​​​​​Od 2004 roku Fundacja przeprowadza konkurs malarski przeznaczony dla młodych malarek i malarzy.

Konkurs skierowany jest do absolwentek i absolwentów do 10 lat po dyplomie oraz do studentek i studentów z ostatnich lat studiów artystycznych. Konkurs został powołany w myśl profesora Eugeniusza Eibischa- malarza z kręgu École de Paris, profesora i rektora ASP w Krakowie i w Warszawie. Eugeniusz Eibisch był laureatem m.in. Nagrody Guggenheima, która podkreśliła ówczesną pozycję artysty w obiegu sztuki.

Nagroda główna wynosi 10 000 zł.

Etap zgłoszeń trwa do 10 listopada 2023.

Z informacjami szczegółowymi oraz regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie internetowej: www.eibisch.pl