Bezpłatne szkolenie "Jak sfinansować projekt kulturalny/artystyczny o wymiarze europejskim" 14.12.2018
05.12.2018

Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza na bezpłatne szkolenia pt. "Jak sfinansować projekt kulturalny/artystyczny o wymiarze europejskim".

Szkolenia odbędą się:

1) 13 grudnia 2018 r.  w Bielsku-Białej (Centrum Organizacji Pozarządowych, Pl. Opatrzności Bożej 18)

2) 14 grudnia 2018 r. w Krakowie (Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki, Ul. Św. Filipa 17)

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom i uczestniczkom aktualnej wiedzy na temat alternatywnych (innych niż granty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury) możliwości dofinansowania działalności kulturalnej. Szkolenie obejmie prezentację programów nie-inwestycyjnych, tj. dofinansowujących działania kreatywne, edukację kulturalną i artystyczną, działalność badawczą i wydawniczą dotyczącą sektora kreatywnego, możliwości podnoszenia kompetencji pracowników i wolontariuszy sektora kreatywnego i kultury, nawiązywania i realizowania partnerstw międzynarodowych w sektorze kultury i kreatywnym.

Omówione zostaną m.in. programy: Kreatywna Europa, Erasmus+, Europa dla Obywateli, Kultura EOG na lata 2014 - 2021.